Kilkunastu wokalistów, różne interpretacje muzyczne utworów Andrzeja Zauchy, wyjątkowa atmosfera i pamięć o Kalinie Jędrusik. Tak można podsumować to co działo się dziś (8 kwietnia) w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, gdzie od godz. 10 trwały przesłuchania uczestników Konkursu Dobrej Piosenki z udziałem publiczności.

W tym roku już po raz 10 młodzi muzycy mogli zmierzyć się w wyjątkowymi piosenkami polskiej estrady. – Podczas tegorocznej edycji Konkursu uczestnicy mieli zaprezentować utwór z repertuaru Andrzeja Zauchy, niełatwego repertuaru. Jest to muzyka wymagająca, ale i piękna w swej trudności. Drugi utwór był dowolnie wybrany przez śpiewających. Jedni pokazywali nam swoje autorskie kompozycje, drudzy sięgali po piosenki znane słuchaczom. Niektórzy sami też sobie akompaniowali, grając czy to na skrzypcach czy na fortepianie. Poziom jest naprawdę imponujący – tłumaczyła Krystyna Maciejewska, piosenkarka, jurorka w Konkursie Dobrej Piosenki.

Do muzycznych zmagań przystąpiły osoby, które doskonale odnajdują się na scenie i nie bojące się mikrofonu. Jedną z nich była Barbara Błaszczyk, która razem z Przemysławem Pankiewiczem komponuje od lat. – Wybrałam utwór “Nie rozmienię uczuć”. Uwielbiam muzykę Zauchy i było dla mnie oczywiste, że wystartuję w tym konkursie. Poziom jest bardzo wysoki, można posłuchać wielu różnorodnych wokalistów i cieszę się, że tutaj śpiewam, bo gdybym była w jury byłoby mi trudno – dzieliła się po występie Błaszczyk.

Wśród uczestników Konkursu Dobrej Piosenki w każdej edycji nie brakuje również głosów znanych np. z telewizyjnych muzycznych programów. W tym roku swoją wrażliwością sceniczną przed częstochowską publicznością postanowił podzielić się Filip Rychcik, który w ostatnim czasie współpracował z Andrzejem Piasecznym. – O tym festiwalu dowiedziałem się od Igi Kozackiej, która wygrała go 2 lata temu. Wszyscy tutaj świetnie śpiewają i dla mnie jest to okazja do sprawdzenia się. To także możliwość pokazania siebie. Zaśpiewam swój autorski kawałek, ale i utwór “Wymyśliłem Ciebie” Zauchy. Jego piosenka opowiada o czymś i to daje możliwość do pokazania się publiczności z każdej strony – zauważa Rychcik.

Wręczenie nagród i koncert laureatów 1. Konkursu Dobrej Piosenki oraz recital Małgorzaty Nakoniecznej zaplanowano na dziś (8 kwietnia) na godz. 18 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content