Jak słońce w zenicie – wystawa Kingi Nowak

720

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Kingi Nowak zatytułowanej “Zenit”. Na wystawę, która zagości w Sali Gobelinowej, złoży się 14 prac. – Wystawę pokazujemy w największej sali wystawowej Miejskiej Galerii Sztuki, choć prac jest tylko 14. Są to jednak obrazy niebywałe, gdyż każdy z nich jest tak gęsty, że gdyby było ich za dużo, bardzo źle by się je oglądało. One muszą być tak wystawione, żeby widz miał możliwość obejrzenia każdego obrazu osobno – mówi kurator wystawy Barbara Major.
Kinga Nowak jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej nazwisko znalazło się w publikacji angielskiego kuratora i galerzysty Kurta Beersa zatytułowanej “100 artystów jutra”, prezentującej postacie najbardziej obiecujących malarzy początku XXI wieku.
– Tytuł tej wystawy – “Zenit” odwołuje się do słów nieżyjącej już krytyk sztuki Małgorzaty Kitowskiej-Łysiak, która, pisząc o nowym cyklu Kingi Nowak, napisała, że te obrazy są doświetlone jakby słońcem w zenicie – dodaje Barbara Major.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (10 kwietnia) o godz. 18.00.