Malowniczy Olsztyn nieopodal Częstochowy to kolejny przystanek Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. Tym razem publiczność usłyszy Quartetto Notturno, czyli skrzypce, altówkę i wiolonczelę, z których dźwięki wydobywać będą częstochowscy filharmonicy. Koncert rozpocznie się 10 lipca o godz. 19.00 w Kościele św. Jana Chrzciciela.

Szczegóły sobotniego repertuaru przedstawia Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

– Koncert związany z serenadami Wolfganga Amadeusza Mozarta. Muzyka typowo klasyczna, a jednocześnie związana z latem. W programie m.in. słynna serenada „Eine kleine Nachtmusik”. Z pewnością będziecie Państwo zadowoleni. Zapraszam serdecznie do Olsztyna.

W ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego odbyły się już 2 koncerty. Pierwszy z nich – 26 czerwca na Starym Rynku w Częstochowie. Drugi natomiast – 3 lipca w Podlesicach, a wykonywany repertuar artyści kierowali przede wszystkim do miłośników wypraw wspinaczkowych.

– Te koncerty, które mamy już za sobą podobały się publiczności. Mieliśmy inaugurację Festiwalu na Starym Rynku, a później koncert w Podlesicach. Przyszło naprawdę wiele osób. Było nam bardzo miło.

Koncert muzyki Mozarta rozpocznie się 10 lipca o godz. 19.00 w olsztyńskim Kościele św. Jana Chrzciciela.

Radio Fiat sprawuje nad Letnim Jurajskim Festiwalem Muzycznym patronat medialny.

ABK

Skip to content