Wielu z nas bez wątpienia potwierdzi tezę, że „dobrej muzyki nigdy nie jest za dużo”. A takie pozytywne wrażenia zapewnić nam może skład Cizzz Band, który z noworocznym repertuarem zaprezentuje się już w najbliższą niedzielę 22 stycznia.
O szczegółach zbliżającego się wydarzenia mówi jeden z członków zespołu Dominik Ordon:
– Powód organizacji koncertu to oczywiście radość z Narodzenia Pańskiego, ale też sama muzyka, czyli nasza pasja. Koncert 22 stycznia w kościele św. Wojciecha jest takim podsumowaniem naszej pracy ostatniego półrocza oraz wcześniejszych dwóch lat naszej współpracy. W repertuarze będą oczywiście kolędy, będzie ich pięć, oraz pięć utworów rozrywkowych. Będzie muzyka francuska, będzie muzyka w stylu salsa, każdy znajdzie coś dla siebie.
– Cizzz Band to grupa ludzi, dla których muzyka i chęć dzielenia się nią jest wielką pasją – mówi Mikołaj Borkowski – Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska naszego założyciela i lidera Kamila Cisowskiego. W składzie jest oczywiście sekcja rytmiczna, perkusja, bas, fortepian, gitara, do tego jest jeszcze sekcja dęta, która składa się z dwóch trąbek, saksofonu, puzonu. Jest też z nami flecistka, która również śpiewa. Instrumentarium jest szerokie, dlatego też repertuar jest różnorodny. Wykonujemy muzykę instrumentalną i wokalną ze wszystkich stron świata.
Jak mówi Dominik Ordon, zespół, choć istnieje już od dłuższego czasu, nie osiada na laurach, ale nadal szuka najlepszych brzmień i ciekawego repertuaru, mając również ambitne plany na przyszłość:
– Cały czas rozwijamy się muzycznie, poszerzamy swój repertuar. Chcielibyśmy zagrać coś na Dzień Kobiet, bo to jest taka okazja kolejna. Mamy też marzenie nagrać płytę, może z własnym repertuarem. Chcielibyśmy bardziej zaistnieć w Częstochowie, bo nie ma w naszym mieście takiego składu.
Przypomnijmy, najbliższa okazja by posłuchać Cizzz Band już w niedzielę 22 stycznia o godz. 13.00 w kościele św. Wojciecha w Częstochowie.

Skip to content