Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie działające w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym. Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem jest upowszechnianie wiedzy na temat osób zmagających się z niepełnosprawnością oraz kształtowanie wyobraźni poprzez tworzenie różnorodnych prac na określony temat. – To odwoływanie się do takich wartości jak: przyjaźń, miłość, czy szacunek – mówi rzecznik częstochowskiego MOPS-u, Olga Dargiel:

– „W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni” taki jest temat prac konkursowych. Czekamy na prace w formacie A4, wykonane na papierze. Technik wykonania powinna być płaska (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, collage itp.).

Karta zgłoszeniowa stanowi załącznik do regulaminu konkursu. Dokumenty pobrać można ze strony internetowej www.mops.czestochowa.pl:

– Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie przedszkola. Wystawa prac zostanie zaprezentowana w czasie Dni Otwartych w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie, które odbędą się w dniach 18-19 października.

Prace przesyłać można do 8 października na adres Centrum Pomocy z siedzibą przy ul. Legionów 50.

ABK

Skip to content