“Małe stacyjki” w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Po miesiącach intensywnych przygotowań uczestnicy warsztatów, prowadzonych w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza, zagrają dla publiczności spektakl pt. „Małe stacyjki”. Premiera już 27 listopada o godz. 16.00 i 20.00 na scenie kameralnej.

Warsztaty, przeznaczone dla osób dorosłych, prowadzone były przez aktora Marka Ślosarskiego oraz korepetytorkę wokalną Marzenę Lamch-Łoniewską. Więcej o zajęciach mówi Ewa Oleś, sekretarz literacka Teatru im. Adama Mickiewicza:

– Warsztaty rozpoczęliśmy jeszcze przed pandemią. Kilka razy były one wznawiane. Niestety z uwagi na obostrzenia, musieliśmy je przerywać. Teraz od dwóch miesięcy spotykamy się regularnie (2-3 razy w tygodniu) i spajamy tę całość. Grupa jest wspaniała.

Teraz uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje umiejętności podczas „Małych stacyjek” – spektaklu opartego na tekstach Kabaretu Starszych Panów:

– Nie chcieliśmy nikogo naśladować. W naszym spektaklu nie ma starszych panów. Nikt ich też nie naśladuje, ponieważ to ideał, do którego nam daleko. Myślę, że nawet niektórym profesjonalnym artystom jest do niego daleko. Scenariusz wymyślił Marek Ślosarski, który połączył testy znane oraz troszeczkę zapomniane. Ten spektakl rozgrywa się na małej stacyjce, dokładnie nieokreślonej.

Premiera spektaklu już 27 listopada o godz. 16.00 i 20.00 na scenie kameralnej Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

ABK

Małe Stacyjki/ fot. Teatr im. Adama Mickiewicza
Skip to content