Kościół św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku to ostatni przystanek „Muzycznych Podróży” po zabytkowych świątyniach, umiejscowionych na jurze krakowsko-częstochowskiej. Początek koncertu już 19 września o godz. 11.00.

Przez kilka tygodni melomani słuchali kompozycji znakomitych twórców minionych epok w wykonaniu wirtuozów skrzypiec i organów. Pomysłodawcą cyklu artystycznych wydarzeń jest Tadeusz Barylski, prezes Stowarzyszenia Fiori Musicali:

– Zapraszam Państwa serdecznie na ostatni koncert z cyklu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Pomysł na „Muzyczne Podróże” zrodził się podczas jednej z moich wypraw po miejscowościach nieopodal Częstochowy. Miejscowościach z pięknymi zabytkami oraz wspaniałymi instrumentami organowymi.

„Muzyczne Podróże” to nowy projekt artystyczny, którego celem jest promocja muzyki organowej granej na żywo, szczególnie dla mieszkańców małych miejscowości województwa śląskiego. Do tej pory publiczność mogła wysłuchać trzech koncertów, podczas których zaprezentowany został repertuar Jana Sebastiana Bacha oraz muzyka kompozytorów polskich takich jak Wojciech Kilar, Roman Dwornik czy Feliks Nowowiejski:

– Jestem bardzo szczęśliwy, że cykl odbył się w tym roku. Publiczność dopisała. Luzie wychodzili z koncertów z uśmiechami na twarzach. Głównym wykonawcą byłem ja, natomiast usłyszeć można było również skrzypka Wojciecha Rota. 19 września melomani także usłyszą muzykę skrzypcową. Przed publicznością wystąpi Aleksandra Tyrek.

Projekt „Muzyczne Podróże” objęty jest patronatem medialnym Radia Fiat.

ABK

Muzyczne Podróże, koncerty/fot. Stowarzyszenie Fiori Musicali
Skip to content