„Nasz Papież. Karol Wojtyła” czyli pierwszy komiks o Janie Pawle II

Źródło: Wydawnictwo Heaven Media

Na rynku wydawniczym ukazał się niedawno pierwszy obszerny komiks biograficzny poświęcony osobie Jana Pawła II.

Skąd wziął się pomysł na wydanie biografii Papieża Polaka w formie obrazkowej wyjaśnia Mariusz Chudy, wydawca komiksu:

To jest pierwsza część. Obejmuje czas od narodzin Karola Wojtyły do momentu wylotu na Konklawe. Pomysł wziął się z rozmowy. Z współautorem scenariusza Piotrem Boruckim rozmawialiśmy sobie kiedyś luźno na temat różnych biograficznych sylwetek, tematów, czym można byłoby się zająć i ni z tego ni z owego: „A może tak Karol Wojtyła – Jan Paweł II? / Nie nie możliwe, na pewno już coś jest”. Weszliśmy do internetu i okazało się, że nie ma polskiego, poważnego wydawnictwa komiksowego, biograficznego, poświęconego Karolowi Wojtyle. No i już wiedzieliśmy, że musimy to zrobić, że to jest czas dla nas. Wysupłaliśmy na to nasze oszczędności, poświęciliśmy dwa lata pracy i teraz z przyjemnością możemy oddać czytelnikom nasze dzieło, na które poświęciliśmy tyle czasu.

Jak wyglądały prace nad komiksem opowiada Tomasz Kleszcz, autor rysunków:

Ja około dziesięciu godzin nad planszą pracuję, czasami nawet dłużej. Oczywiście robię również inne projekty, ale ten projekt był dla mnie priorytetowy w związku z czym pracowałem nad nim intensywnie przez dość długi czasu. Jako młody człowiek uczestniczyłem w pielgrzymkach gdzie Ojciec Święty się pojawiał, więc pod tym względem na pewno jestem z nim związany w jakiś sposób. Dodatkowo, jako mój rodak Wadowiczanin, również ta postać przewijała się w moim życiu znacznie częściej niż u osób, które są spoza tego miasta, które nabrało sławy właśnie dzięki osobie tego człowieka.

Trwają prace nad wydaniem drugiego tomu, tym razem obejmującego okres od Konklawe do wyniesienia na ołtarze. Wydawca planuje również podjąć pracę nad komiksową biografią kard. Stefana Wyszyńskiego, ale efekty zobaczymy najwcześniej w przyszłym roku, bo póki co, scenariusz jest jeszcze w fazie koncepcyjnej.

RG

Źródło: Wydawnictwo Heaven Media
Skip to content