Niedziela z teatrem

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie przeniósł się w niedzielne popołudnie 20 sierpnia na Plac Biegańskiego. O godzinie 14.00 zaproszono dzieci na spektakl pt. “Jaś i Małgosia”, którym rozpoczęła się impreza. Nie zabrakło atrakcji także dla dorosłych. Mówi dyrektor teatru, Robert Dorosławski:
– Takie niedzielne święto związane jest z jubileuszem 90-lecia stałego zespołu aktorskiego w Częstochowie. Rozpoczynamy od bajki dla dzieci: “Jaś i Małgosia”. Później wiele atrakcji w teatralnym miasteczku: animacje dla dzieci, konkursyz nagrodami, przymierzalnie kostiumów, można zrobić zdjęcia w rekwizyach i dekoracjach… Kończymy o godzinie 20 koncertem przygotowanym specjalnie na ten cel złożonym z fragmentów naszych spektakli. Mimo lekko niesprzyjającej aury, mam nadzieję, że publiczność dopisze i będziemy się fajnie bawić.
Na publiczność czeka wiele atrakcji z okazji jubileuszu. Między innymi bilety w promocyjnej cenie:
– W namiotach teatralnych rozdawane są specjalne kupony, które można wymienić na bilet na nasze wrześniowe propozycje teatralne tylko dziś i jutro połowę tańszy niż normalnie.
Uczestnicy mogli także spotkać się z aktorami z częstochowskiego teatru, przymierzyć stroje z teatralnej garderoby, poznać miejsca teatralne w Częstochowie z panią Agnieszką Pobratyn, dzieci mogły uczestniczyć w animacjach oraz malowaniu twarzy.

KN