W niedzielę 12 listopada o godz. 11.00 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater miało miejsce spotkanie z cyklu „Niedzielny Poranek z Muzyką”. Podczas takich spotkań najmłodsi muzycy mogą zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością oraz jeszcze bardziej zainteresować się muzyką.

Magdalena Rosik-Bera, mama uczestnika poranków muzycznych wyjaśnia jak pozytywny wpływ mają owe spotkania dla dzieci:

– Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ dzieci czują przez to, że ćwiczenie ma sens, mogą pokazać to, czego się nauczyły, cieszą się, bo przychodzą na te koncerty również znajomi, rodzina, dziadkowie, oczywiście też rodzice i rodzeństwo. To taka właściwie nasza wspólnota i uroczystość, ale również w ramach uczniów jesteśmy grupą zintegrowaną, więc trochę można to nazwać naszym niedzielnym świętem. Przygotowujemy się oczywiście do tych koncertów, dzieci starają się ćwiczyć codziennie. Myślę, że daje im to radość oraz satysfakcję, że mogą pokazać to, czego się nauczyły.

Maria Rogowska ze Szkoły Muzycznej Suzuki w Częstochowie przed rozpoczęciem występów mówiła, kto wystąpi na scenie oraz kiedy kolejne spotkanie:

– Wystapią uczniowie naszej szkoły muzycznej, grając na skrzypcach, lutni oraz wiolonczeli. Jest to nasz co miesięczny koncert, a na następny zapraszamy już w przyszłym miesiącu 10 grudnia. Dzieci więc już mogą pomyśleć, co chciałyby zaprezentować podczas kolejnego spotkania.

Współorganizatorem „Niedzielnych Poranków z Muzyką” jest Szkoła Muzyczna Suzuki w Częstochowie, a wydarzenia odbywają się cyklicznie w wybrane niedzielne.

EG
Galeria: Radio Fiat

Niedzielne Poranki z Muzyką

Skip to content