O rzemieślnictwie w św. Zygmuncie

Pracownia (3)

Pracownie rzemieślnicze XX wieku – to temat przewodni kolejnego spotkania z cyklu „Czwartki w św. Zygmuncie”, które odbyło się w czwartek 17 marca w tej częstochowskiej parafii.

Gościem spotkania byli przedstawiciele Pracowni Ni’Finn, którzy opowiadali o rzemieślnictwie i przygotowanych przez siebie kominkach i witrażach.

– Pracownia Ni’Finn to zbiór rzemieślników. Specjalizujemy się zasadniczo w trzech dziedzinach: w kamieniu, w szkle witrażowym i w detalach wykonywanych z drewna. I konserwacja i wykonywanie tych obiektów, czyli zajmujemy się obiektami starymi, drewno, kamień szkło, ale wykonujemy dużo współczesnych tworów rzemieślniczych, które są na pograniczu sztuki, rzemiosła. No i dużo replik – mówi Arek z Pracowni Ni’Finn.

Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content