„Pod makijażem” – koncert Studia Piosenki Metro

11 marca o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II odbył się koncert w wykonaniu Studia Piosenki Metro, zatytułowany „Pod makijażem”. Koncert nawiązywał do kobiecości i różnych jej aspektów, takich jak emocjonalność czy wdzięk.

Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II, wypowiada się na temat przygotowaniach do występu:

– Metro Częstochowskie współpracuje z nami już od wielu lat. Z racji tej wieloletniej współpracy, nie robimy praktycznie żadnych prób. Bawiłem się dzisiaj światłami i nagłośnieniem z największa przyjemnością. Występ był świetny, tak samo jak i dobór repertuaru. Szefowa grupy Metro rzeczywiście potrafi nauczyć panie śpiewu oraz poruszania się na scenie. Myślę, że mieliśmy okazje zobaczyć tutaj plejadę gwiazd, która wystąpi kiedyś na największych scenach Opola, Sopotu czy za granicą.

Weronika Zielińska–Wilczyńska, jedna z wokalistek, wyjaśnia skąd wziął się pomysł na ten konkretny koncert:

– Koncert przygotowaliśmy pod kątem Dnia Kobiet, które miało miejsce kilka dni temu, był to więc ukłon w stronę pań, ale nie tylko. Repertuar był bardzo różnorodny, rozpoczynając od piosenek lirycznych, melancholijnych, po takie z pazurem, kabaretowe. Myślę więc, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Koncert zgromadził sporą publiczność, która opuszczała salę wyraźnie zadowolona.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content