Posłuchaj „Ampery” na Starym Rynku

Połączenie różnych stylów oraz inspiracji muzycznych w akustycznych aranżacjach z domieszką gitary elektrycznej – tak w skrócie opisać można brzmienie częstochowskiego zespołu „AmperA”. Już 10 września publiczność usłyszy artystów na żywo, podczas koncertu na Starym Rynku. Początek wydarzenia o godz. 20.00.

Zespół „AmperA” powstał w 2012 roku z inicjatywy Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego, którzy na jednym z częstochowskich przeglądów muzycznych poznali obecnego wokalistę Kubę Bociągę oraz perkusistę Mateusza Nienartowicza:

– Nasza muzyka oscyluje wokół rocka. Gramy aranżacje akustyczne, ale mamy też elementy reggae, bluesa, czy country. Myślę, że możemy się podobać szerszej publiczności. Teksty naszych utworów opowiadają o miłości, zawodach miłosnych, tęsknocie i podróżach.

W swoim dorobku „AmperA” może pochwalić się jednym oficjalnym wydawnictwem, czyli płytą „4Strony” skupiająca najlepszy dotychczasowy dorobek grupy. Podczas koncertu usłyszymy więc takie hity jak „Moja identyfikacja”, czy utwór „Hej to ja”:

– W ostatnim czasie gramy trochę mniej koncertów. Powodem jest sytuacja epidemiczna, przez którą wiele imprez zostało odwołanych. Na szczęście powoli coś się „odmraża”. W tym dłuższym czasie, jaki mieliśmy dla siebie, pojawiło się kilka nowych aranżacji. Usłyszycie je Państwo już jutro.

Początek muzycznego wydarzenia już 10 września o godz. 20.00 w szklanym pawilonie na Starym Rynku.

ABK

Skip to content