Przesłuchania w IV Konkursie Wokalnym im. Reszków zakończone

DSCF4156web

W czwartek, 26 lutego w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej odbyło się drugie przesłuchanie IV Konkursu Wokalnego im. Jana, Edward, Józefiny Reszków. Podczas przesłuchania wokalistom akompaniowała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka.

– Było trzydzieści siedem zgłoszeń. Po wstępnej kwalifikacji do pierwszego etapu przystąpiło osiemnastu wokalistów, dzisiaj wysłuchaliśmy dziesięciu konkursowiczów. Poziom w ocenie jurorów jest bardzo wysoki i wyrównany. Trudno będzie wybrać, ale taka jest rola jurorów. Myślę, że poziom konkursu, w porównaniu do lat poprzednich, jest wysoki, a liczba uczestników większa. Konkurs się rozwija i miejmy nadzieję, tak będzie dalej – opowiedział po drugim etapie przesłuchań Ireneusz Kozera, Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej.

Dyrektorem konkursu jest Ireneusz Kozera, w skład jury konkursowego wchodzą: Izabella Kłosińska, Katarzyna Suska-Zagórska, Benno Schollum, Kałudi Kałudow oraz Adam Klocek. Uczestnicy walczą o nagrody pieniężne. W drugim etapie konkursu zaprezentowali się: Mykhailo Malafii, Magdalena Wachowska, Paweł Brożek, Aleksandra Olczyk, Szymon Mechliński, Natasha Day, Justyna Kopiszka, Adam Kutny, Maria Domżał i Urszula Cichocka.- Bardzo cieszę się, że konkurs skierowaliśmy do tej grupy młodych ludzi, którzy w zasadzie dopiero rozpoczynają swoje kariery. To są jeszcze studenci akademii muzycznych. Myślę, że dla nich będzie to jakiś próg do kolejnych sukcesów, które będą w przyszłości osiągać. W konkursie ocenia się przede wszystkim głos, skalę głosu, interpretację utworu, prezentację sceniczną, wszystkie te rzeczy, których oczekuje się od wspaniałych artystów operowych – podsumował Dyrektor Filharmonii.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas koncertu kończącego konkurs, który odbędzie się w piątek, 27 lutego o godzinie 19.00.