Przystanek: Jazzowa

14.07-Królak

We wtorek (14 lipca) w częstochowskich alejach, królować będzie muzyka jazzowa. W duecie z Michałem Roratem wystąpi Justyna Królak. Wszystko pod znakiem Muzycznego Przystanku w ramach projektu „Aleje tu się dzieje!”.

Jazz – muzyka tyleż trudna, co fascynująca. Wyrafinowana i zawadiacka jednocześnie. I choć ujęta w nieco sztywne ramy, daje najwięcej przestrzeni do zabawy dźwiękiem, rytmem i melodią. Wie o tym dobrze Justyna Królak, wokalistka jazzowa, artystka nie zamykająca się w jednym obszarze. Poza wykonywaniem światowych standardów jazzowych i tworzeniem własnego repertuaru, Królak zajmuje się także francuską piosenką śpiewaną i czerpie z różnych stylów muzycznych. Jej działalność twórcza, bogata jest we współprace z nietuzinkowymi postaciami świata muzyki. Występowała obok takich artystów jak Wojciech Kamiński, Arek Skolik, Wojciech Puszek czy Janusz Szrom. Związana jest także z zespołem jazzowym Five O’clock Orchestra, formacją Tador Swingtet oraz French Jazz Project, którego jest liderką.

W koncercie sygnowanym marką projektu „Aleje tu się dzieje”, Justyna Królak wystąpi w duecie z Michałem Roratem, producentem, pianistą i kompozytorem, którego częstochowska publiczność miała już okazję usłyszeć w czasie wyjątkowego występu z Michałem Gaszem. O tym muzycznym hołdzie złożonym Andrzejowi Zausze, pisaliśmy tutaj.

Justyna Królak i Michał Rorat wystąpią 14 lipca w Resto&Cafe29 przy Alei NMP 29 o godzinie 18.00.

S.Wziątek

 

źródło: foto: aleje.czestochowa.pl

Skip to content