Letni Jurajski Festiwal Muzyczny ma za sobą 3 koncerty: w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Częstochowie, w Pałacu Raczyńskich w Złotym Potoku i w kościele św. Mikołaja w Niegowej. Zaplanowano łącznie 7 koncertów na terenie Jury krakowsko-częstochowskiej.

O najbliższym koncercie 24 lipca mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

– Też miejsce, które bardzo dobrze się sprawdziło, a mianowicie Trofo Base Camp w Podlesicach, czyli takie centrum wspinaczkowe, nazywamy to „koncert dla wspinaczy”. I tam wystąpi Four Cellos, czyli cztery wiolonczele w bardzo przebojowym repertuarze, bo będziemy grali również muzykę filmową i rozrywkową, także myślę, że to będzie ciekawy koncert.

W sierpniu przewidziano trzy koncerty, z czego dwa pierwsze odbędą się w obiektach sakralnych, a trzeci w budynku Filharmonii:

– Koncert Chóru Collegium Cantorum – 14 sierpnia, w przepięknym kościele we Włodowicach. A tydzień później jeden z najwybitniejszych akordeonistów w tej części Europy, Klaudiusz Baran ze swoją żoną Justyną na skrzypcach i to nowe miejsce kościół w Mstowie, tam nie byliśmy w zeszłym roku, bardzo piękne miejsce 21 sierpnia. I tradycyjnie już kończymy łącząc zakończenie Letniego Festiwalu z Dniami Częstochowy, a Dni Częstochowy u nas w Filharmonii i będą to przeboje zespołu Dwa plus Jeden.

Wszystkie informacje na temat Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego można znaleźć na stronie Filharmonii Częstochowskiej.

Skip to content