Na scenie muzyczno-tetralnej „Zygmunt” 14 lutego zagrał Tomasz Żółtko. Był to kolejny koncert charytatywny z okazji 30-lecia Ruchu Dobroczynnego Betel. W rozmowie z Radiem Fiat Tomasz Żółtko podkreślił, że piszę utwory o tym, co jest dla niego ważne:

– Taka tematyka, w jakiś tam sposób wiążąca się z osobą Pana Boga, wynika z tego, że jestem chrześcijaninem, a to że jestem teologiem wynika też z tego, że jestem chrześcijaninem i osoba Pana Boga ciekawi mnie. Teologia to jest jeden z kluczy, żeby na temat tej Osoby poszukać, zrozumieć. Układam utwory o życiu, jakby to banalnie zabrzmiało, więc np. o miłości też, bo to ważny element naszego istnienia – miłość. Wszyscy chcemy kochać i być kochani. Układam teksty o tych wszystkich sprawach, które są dla mnie ważne.

Proboszcz parafii św. Zygmunta, ks. Jacek Marciniec, duszpasterz ruchu Betel, objaśnił w jaki sposób można przyłączyć się do dzieła tej organizacji:

– Mamy nadzieję, że przez takie inicjatywy jak dzisiejszy koncert znanego artysty krakowskiego Tomasza Żółtko możemy przyciągnąć ludzi, zwłaszcza młodych, którzy zaangażują się czynnie. Przede wszystkim będą chcieli towarzyszyć naszym niepełnosprawnym przyjaciołom z Ruchu Betel. Zakres działań wolontariatu jest naprawdę bardzo szeroki. Jest to kwestia przygotowania takich imprez jak dzisiaj, to jest włączenie się w kwestę i to jest po prostu odwiedzanie naszych niepełnosprawnych przyjaciół w domach. Ile kto ma czasu, jak bardzo chce się zaangażować, każdy znajdzie coś dla siebie.

Koordynator sceny muzyczno-teatralnej „Zygmunt”, Michał Pelc podkreślił, że warto pomagać, bo to dobro kiedyś do człowieka wróci. Zapowiedział również kolejne koncerty charytatywne z okazji 30-lecia Ruchu Dobroczynnego Betel:

– Warto pomagać, bo to co kiedyś powiedziałem, że dawanie daję więcej szczęścia niż odbieranie i przyjmowanie. To dobro, które dajemy do nas wraca. Planujemy kolejne koncerty. Chłopcami z Placu Broni zaczęliśmy 30 – lecie Betel. To jest kolejny koncert z tego cyklu i będą następne. To będzie niespodzianka jakie. Ten rok będzie poświęcony koncertom charytatywnym z okazji 30 – lecia Betel. 30 lat to kawał czasu i jest co świętować.

Dochód z biletów-cegiełek został przeznaczony na rzecz podopiecznych Betelu. Tomasz Żółtko to muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta. Jest jedną z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego utworów zmusza do refleksji, krytycznego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość.

Betel to ruch dobroczynny, który powstał w 1990 roku. Od tego momentu nieprzerwanie działa on w wielu regionach, posługując się różnymi metodami pracy, dostępnymi i możliwymi w danej przestrzeni i czasie. Podstawowym celem i przesłaniem Betel jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu.

MST

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content