Trzeci singiel zapowiadający dwunastą płytę Marcina Stycznia

Śnieg – to trzeci singiel zapowiadający dwunastą płytę Marcina Stycznia „Szyfr”. Piosenka utrzymana jest w rytmie walczyka. Ma prostą, piękną melodię i głęboki tekst. Tak czule o śniegu chyba jeszcze nikt nie śpiewał. Nic tylko ruszyć „poprzez zaspy w jeszcze głębszą biel”. Pomaga w tym na pewno przestrzeń wykreowana przez aranżera Tomasza Pfeiffera. Mamy słowiańskie, akustyczne brzmienie i niski, przejmujący głos Marcina Stycznia, który jak śnieg „spada łagodnie i otula…”.

Tekst, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich singli („Huśtawki” oraz „I tu, i tam”) napisał Szymon Babuchowski. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Marian Lech, teledysk nakręcił i zmontował Grzegorz Mukanowski.

Co o piosence mówi sam artysta?

Zawsze marzyłem o zimowej piosence, w końcu nazwisko zobowiązuje. Ale chciałem, żeby to była piosenka niebanalna. Kiedy przeczytałem po raz pierwszy tekst Szymona, poczułem, że to jest to. On wyraził to, czego ja piękniej wyrazić bym nie potrafił, że śnieg to „najczulsza wata na rany świata”. W tej piosence, chociaż jest zimowa, czuje się ciepło. I tego ciepła w zimowe wieczory Państwu życzę.

 

Skip to content