Ponad 200 zdjęć wykonanych przez najlepszych polskich fotoreporterów można od 8 listopada oglądać w Częstochowie. Pokonkursowa wystawa Grand Press Photo 2017 zawitała do naszego miasta.
Wernisaż wystawy Grand Press Photo 2017 odbył się w Pubie Sportowym Stacherczak. Sala wypełniła się miłośnikami fotografii, zarówno tymi, dla których fotografia jest zawodem jak i amatorami. O wystawie opowiedział Marcin Szpądrowski, prezes Fundacji Festiwal Fotoreportażu:
– Już po raz jedenasty mam przyjemność ściągać do Częstochowy wystawę Grand Press Photo. To jest polski konkurs fotografii prasowej, natomiast zdjęcia są światowe, ponieważ powstawały na całym świecie i każdy znajdzie coś dla siebie.
Gościem specjalnym wernisażu był Andrzej Grygiel, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej, laureat tegorocznego konkursu w kategorii Wydarzenia. Zaprezentował on publiczności niektóre ze swoich fotografii, opowiedział o swoim warsztacie i inspiracjach. Chętnie odpowiadał również na pytania publiczności. Radiu Fiat opowiedział czym dla niego jest wyróżnienie w konkursie oraz udzielił kilku rad rozpoczynającym swoją przygodę z aparatem fotograficznym:
– To duża radość, zwłaszcza że udało mi się zdobyć nagrodę w kategorii Wydarzenia, czyli w kategorii, którą na co dzień uprawiam. Młodzi fotoreporterzy, jeżeli dopiero zaczynają, to powinni robić, robić i patrzeć co robią inni. i uczyć się.
Wystawa Grand Press Photo 2017 prezentowana jest na terenie parkingu D. H. Schott. Można ją oglądać do 24 listopada.
Organizowany przez „Press” Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy w Polsce środowiskowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Tradycją tego konkursu jest, że przewodniczącym jury i osobą, do której należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć, jest laureat World Press Photo.

ZD

Skip to content