Liczne stragany w Alei Najświętszej Maryi Panny, scena na Placu Biegańskiego, zlot food truck’ów, loterie fantowe, dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla dzieci, bezpłatne badania – to 5 Urodziny Zdrowej Częstochowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza jest świętowaniem kolejnego roku gazety Zdrowa Częstochowa. Mówi Jakub Stachurski, dyrektor gazety:
– Urodziny Zdrowej Czestochowy jest to impreza, którą rokrocznie redakcja gazety zdrowaczestochowa.pl organizuje dla mieszkańców miasta. Obchodzi tym samym swoją kolejną rocznicę. Na imprezie jest bardzo wielu wystawców, wiele stoisk handlowych, promocyjnych. Wszystkie stoiska podzielone są na odpowiednie sektory. Mamy aleję handlową, gdzie możemy nabyć produkty regionalne. Mamy także strefę zdrowia, w której możemy zrobić bezpłatne badania skóry głowy, oczu, zbadać ciśnienie… Oczywiście wszystkie badania są bezpłatne. Na scenie zaprezentują się znani artyści. W tym roku gwiazdą wieczoru jest Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary i 15 innych zespołów. Każdy dzień jest inny. W sobotę gwiazdą był Robert Sowa, znana postać z telewizji – kucharz, który wraz gotował na miejscu i częstował chętnych. Nie jest to jakaś malutka sałateczka, ale solidne, bardzo smaczne porcje, które zaskakują wszystkich.
Znajdziemy tu także budki z burgerami:
– Są rzeczy zdrowe i mniej zdrowe. Tak na prawdę wszystko w życiu musi mieć swój umiar. Jest zlot food truck’ów, który musi towarzyszyć dobrej muzyce, aby ludzie mogli zostać tutaj na placu. Nie muszą iść do domu gotować obiadu. W weekend mogą odpocząć, świętować z nami i na miejscu zjeść coś dobrego. Są Burgery 100% wołowiny, przekąski eko, są u nas dietetycy, którzy mogą na miejscu przygotować zdrowe sałatki, zdrowe posiłki, koktajle… Wszystko się tutaj znajdzie. – Zapewnia Stachurski.
Dla dzieci także zaproponowano wiele atrakcji:
– Jest to festyn rodzinny, tak więc oprócz tego, że przygotowaliśmy strefę dla mężczyzn i strefę eko dla kobiet, to również mamy świadomość, że w co drugiej rodzinie znajduje się dziecko. – mówi Jakub Stachurski. – A więc dmuchańce, małpi gaj, malowanie twarzy, wszystkie atrakcje dla każdego.
Organizatorzy zapewniają, że ostatni dzień festynu również będzie pełen niespodzainek. Przez cały czas trwania festynu można korzystać m. in. z bezpłatnego badania słuchu, a także z usług mistrza świata we fryzjerstwie – Błażeja Adamusa.

KN

Skip to content