_konkurs_poetycki_im_poswiatowskiej_

Wystartował 37. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością. W ramach poprzedniej edycji jury musiało zapoznać się z blisko 2 tysiącami wierszy nadesłanymi przez ponad 500 osób.
– Poziom również rośnie. Ludzie mają coraz lepsze warsztaty pod względem technicznym i takim emocjonalnym, bo przecież wiersze, poezja to przede wszystkim emocje – to, co chcemy przekazać innym, co nam w duszy gra. W zeszłym roku było bardzo dużo zgłoszeń. W tym roku liczymy, że będzie więcej, ponieważ już napływają prace – mówi Małgorzata Majer, dyrektor ROK.

Na konkurs napływają prace także z innych państw – od Polaków mieszkających m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. – Sięgając do pierwszych kroków naszej instytucji w organizacji tego konkursu, wiemy, że od dawna cieszył się on dużą popularnością wśród piszących. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych konkursów tego typu w Polsce – zaznacza koordynatorka konkursu Dorota Musiał.

Jury oceniające wiersze nie wie, kto jest ich autorem, ponieważ każdy utwór opisany jest godłem słownym i dopiero po wytypowaniu laureatów następuje odszyfrowanie nazwisk. Dzięki temu nie ma wątpliwości co do przejrzystości konkursu.

Prace na konkurs można nadsyłać do końca sierpnia. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie ww.rok.czestochowa.pl.

KK

Skip to content