Fot. Denis Urubko, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Człowiek, który pokochał góry. W 2018 roku wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. O przeżyciach związanych z wyprawami na najwyższe szczyty świata Denis Urubko opowie w Częstochowie już 16 marca. Spotkanie poprzedzi wernisaż wystawy jego fotografii pt. „Ponad Horyzont”.

Denis Urubko jest zdobywcą Korony Himalajów. Szczytów, gdzie niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Zdobył zimą trzy ośmiotysięczniki. Jak mówi, alpinizm jest rodzajem sztuki, którą pragnie dzielić z innymi. – To wyjątkowy człowiek – mówi Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie:

– Denis Urubko pobił w swoim życiu wiele rekordów, ale teraz poznajemy go jako świetnego fotografika. Pokazuje kilkanaście zdjęć ze wspaniałych górskich wypraw. Proszę pamiętać, że wykonanie tych fotografii nie było proste z uwagi na rozrzedzone na szczytach powietrze.

Przypomnijmy, że z uwagi na epidemię, podczas wizyty w Miejskiej Galerii Sztuki obowiązuje reżim sanitarny:

– Zapraszam serdecznie osoby zdrowe, w maseczkach. Sala kinowa jest dezynfekowana i ozonowana. Mamy jednak ograniczoną ilość miejsc. To spotkanie dla wszystkich wielbicieli gór i ludzi z pasją. Fotografie Denisa Urubko będzie można oglądać przez cały miesiąc.

Wernisaż fotografii Denisa Urubko już 16 marca o godz. 17.00 w Galerii Zwiastun, mieszczącej się w siedzibie Miejskiej Galerii Sztuki. Spotkanie z himalaistą kwadrans później w sali kina Iluzja.

ABK

Skip to content