Wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na zimowe zwiedzanie prezentowanych ekspozycji. Na wystawach znajdziemy nie tylko obrazy, ale również grafiki oraz różnorodne rzeźby autorstwa utalentowanych przedstawicieli współczesnego świata artyzmu.

O tym, co ciekawego dzieje się w częstochowskiej Galerii Sztuki mówi Joanna Matyja z działu promocji:

– Do 30 stycznia prezentujemy m.in. wystawę malarstwa Marcina Jasika pt. „Istota rzeczy powinna się wymykać” oraz wystawę grafiki Anny Tarnowskiej (prezentacja w Galerii Promocji Młodych „Antresola”). Na piętrze zobaczyć można wystawę malarstwa Jacka Sztuki pt. „Życie w obrazach”. Po 30 stycznia nastąpią pewne zmiany. W Sali Gobelinowej zawiśnie wystawa dwojga artystów Marleny Promnej oraz Tomasza Pietrka. Będą to dwie osobne wystawy prezentowane w jednej sali.

Przypomnijmy jednak, że z uwagi na obostrzenia sanitarne przebywanie na terenie Miejskiej Galerii Sztuki związane jest z przestrzeganiem określonych zasad bezpieczeństwa:

– Tak, jak wszystkie instytucje kultury obowiązują nas limity gości na salach wystawowych. W przypadku Galerii nie stanowi to wielkiego problemu. Inaczej jest tam, gdzie określono liczbę miejsc siedzących. Galeria rządzi się trochę innymi prawami.

Miejska Galeria Sztuki otwarta jest dla zwiedzających od wtorku do piątku w godz. 10.30-18.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 12.00 do 19.00. Poniedziałek pozostaje dniem zamkniętym.

ABK

Skip to content