XXIV Festival Ars Cameralis w Częstochowie

orkiestra_new2 fot Katarzyna Ziober

Pod batutą Agnieszki Duczmal w ramach XXIV Festivalu Ars Cameralis już dziś (8.11) Orkiestra Polskiego Radia Amadeus zaprezentuje swoją twórczość w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

– Listopad jest u nas bardzo bogaty we wszelkiego rodzaju wydarzenia. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus to orkiestra niezwykła, bardzo znana nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie, zwłaszcza dzięki swojej założycielce Agnieszce Duczmal. Jej występ w filharmonii będzie niezwykły, ponieważ otwiera on Festival Ars Cameralis. Festiwal sztuki kameralnej, ale można powiedzieć, że sztuk wszelkich. Bo to nie tylko muzyka, ale także plastyka, teatr, literatura. Jest to bardzo znany festiwal, głównie na Śląsku, ale też w całej Polsce. W ramach tego koncertu będzie można usłyszeć utwory zaaranżowane na orkiestrę kameralną przez samą Agnieszkę Duczmal, w tym bardzo znane „Obrazki z wystawy Musorgskiego” – mówiła Agnieszka Małasiewicz z Filharmonii Częstochowskiej.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona w 1968 r. przez Agnieszkę Duczmal. Pod jej batutą nagrała ona do chwili obecnej ponad 10 000 minut muzyki obejmującej repertuar od baroku do współczesności. Zespół należy do najlepszych światowych orkiestr tego typu, posiada wyjątkowe brzmienie, wspaniałe legato i niezrównanego dyrygenta w osobie Duczmal.
Początek koncertu w Częstochowie o godz. 18.00.

PKr

foto: Katarzyna Ziober