plakat

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w Regionalnym Konkursie Poezji Śpiewanej „***żyje się tylko chwilę…”, realizowanym w ramach interdyscyplinarnego projektu „Haśka. Poświatowska in art”.
Jest on adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. – W konkursie mogą wziąć udział zarówno soliści, jak i duety wokalne. Każdy zgłoszony do konkursu solista czy duet musi wykonać dwa utwory do tekstów publikowanych w książkach lub w prasie literackiej. Ze względu na tytuł konkursu i ukłon w stronę naszej częstochowskiej poetki szczególnie doceniane będą aranżacje muzyczne do wierszy Haliny Poświatowskiej – mówi Małgorzata Majer, dyrektor ROK-u.
Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia do 21 września br. na adres Regionalnego Ośrodka Kultury, ul. Ogińskiego 13 a, 42-200 Częstochowa. Kartę można przesłać pocztą tradycyjną lub na adresy mailowe: rok@rok.czestochowa.pl; musial@rok.czestochowa.pl.
Przesłuchania konkursowe uczestników odbędą się 25 września br. od godz. 10.00 w sali kameralnej Regionalnego Ośrodka Kultury, według kolejności, z jaką zostaną dostarczone karty zgłoszeń. Ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym oraz Koncert Laureatów zaplanowane są 30 września o godz. 16.00.
Regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępny na stronie internetowej Organizatora www.rok.czestochowa.pl.
Informacje o konkursie dostępne są także pod numerami telefonów: 34 324-46-51, 34 366-59-65.

Skip to content