Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie ogłosił nabór na wolontariuszy, którzy mają pomagać przy organizacji premier i pozyskiwaniu nowych widzów. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w środę, 25 września.

W częstochowskim teatrze wolontariat funkcjonuje już od kilkunastu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem. To propozycja skierowana głównie do młodzieży.

Zachęcamy wszystkich Państwa do przyjścia na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą środę 25 września o godzinie 16.00 w teatrze. Na spotkaniu powiemy, czego oczekujemy od naszych wolontariuszy i co w zamian otrzymają. Chcemy wybrać osoby, które interesuje teatr, ukończyły 15 lub 16 rok życia – mówi Ewa Skowronek z Działu Promocji i Sprzedaży Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Co będzie należało do zadań wolontariuszy?

Wolontariusze są przede wszystkim łącznikiem pomiędzy teatrem, a np. szkołą, czy miejscem pracy. Praca polega przede wszystkim na dystrybuowaniu naszych materiałów reklamowych, ale nie tylko. Wolontariusze mogą się wykazać w każdy możliwy sposób. Jeżeli czują, że chcą zrobić coś dla teatru i sprawi im to satysfakcję, to jesteśmy otwarci na wszelkie formy pomocy. Nasi wolontariusze biorą także udział w akcjach happeningowych przed premierami oraz zabawach karnawałowych – dodaje Ewa Skowronek.

Mile widziane są osoby, które przewidują współpracę z teatrem przynajmniej na jeden sezon artystyczny. Na koniec każdy wolontariusz otrzymuje zaświadczenie potwierdzające podjęcie współpracy.

KF

Skip to content