Zwierzęta jak malowane – wernisaż wystawy Natalii Talarek – Oswald

W Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, 6 maja o godz. 17.00 odbył się wernisaż otwierający wystawę autorstwa Natalii Talarek–Oswald pod tytułem „Z Akwarelą Wśród Zwierząt” prezentującą przyrodnicze ilustracje dla dzieci.

Robert Sękiewicz, będący kuratorem wystawy, mówi więcej na temat wystawy oraz autorki prac:

– Kolejna wystawa dedykowana młodym odbiorcom, tym razem są to dzieła Pani Natalii, która przepięknie, wręcz po mistrzowsku włada techniką akwareli. Techniką, która jest bardzo trudna, Natalia posługuje się nią z pełna wrażliwością. Myślę, że na tej wystawie młode osoby mogą naprawdę na wyciągnięcie ręki zobaczyć gatunki zwierząt, ciężkich do zobaczenia na co dzień.

Natalia Talarek–Oswald przybliża szczegóły dotyczące ilustracji i celu ich powstania:

– Ilustracje pokazywane na wystawie „Z Akwarelą Wśród Zwierząt”, to ilustracje, które powstały do trzech książek przyrodniczych dla dzieci, których również jestem autorką. Chciałam, aby ilustracje te zaistniały również poza książką i drukiem, umożliwiając w ten sposób obejrzenie ich w oryginale. Moim głównym celem było skierowanie wystawy przede wszystkim do dzieci, ponieważ są to ilustracje z książek dziecięcych, więc w naturalny sposób stwierdziłam, że ta wystawa będzie dedykowana do najmłodszych. Wydaje mi się, że profesjonalnych wystaw skierowanych bezpośrednio do najmłodszych jest niewiele i myślę, że jest to luka, którą warto wypełnić.

Wystawę w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, można oglądać do 2 czerwca, a wstęp na nią jest bezpłatny.

EG
Galeria: Radio Fiat

Zwierzęta jak malowane – wernisaż wystawy Natalii Talarek – Oswald

Skip to content