Europoseł Wiśniewska w Kłobucku: Polacy najbardziej miłują wolność!

Za nami kolejne spotkanie polityków Prawa i Sprawiedliwości w ramach akcji Wolni Polacy #BądźmyRazem. 17 lutego odbyło się ono w Kłobucku, a dokładniej w wypełnionej po brzegi sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

– To jest niezwykłe, że ludzie przychodzą w sobotę o 10 rano po to, żeby się spotkać i porozmawiać o Polsce. Przychodzą dlatego, że są zaniepokojeni zmianami wprowadzanymi przez rząd 13 grudnia – podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska – główny gość sobotniego spotkania – i zdradziła, jakie tematy były poruszane tego dnia – Dziś najmocniej wybrzmiały te kwestie związane z bondaryzacją prawa, jak i z ograniczaniem podstawy programowej, ale też zwracano uwagę na kwestie europejskie, na ograniczanie suwerenności Polski, politykę klimatyczną, która ogranicza nasze możliwości rozwojowe. Dziś w Kłobucku zebrała się, można powiedzieć, elita patriotyczna ziemi kłobuckiej, która jest zatroskana tym, co w Polsce się dzieje. Jednocześnie z tego spotkania wynika taka pozytywna energia, że przed nami wybory samorządowe i ludzie chcą się angażować i pójdą na te wybory, będą kandydować, będą wspierać naszych kandydatów, bo to przecież o to chodzi, żeby sprawy polskie szły w dobrym kierunku. Tutaj te prezentacje, pytania jakie państwo zadawali i wystąpienia w tym wszystkim przebijała troska o Polskę. Jesteśmy po prostu zaniepokojeni tym, jak rząd 13 grudnia przejmuje media publiczne, jak chce zawłaszczyć Trybunał Konstytucyjny, jak prawo zmienia uchwałami, a nie ustawami. I tutaj Państwo zwracali uwagę na to, że wszystko powinno iść zgodnie z prawem i zgodnie z Konstytucją. Rzeczywiście Polacy wybierają w wyborach parlamentarnych, ale nie są zachwyceni tym na przykład, że minister kultury w czasie śpiewania polskiego hymnu ostentacyjnie siedzi.

Poseł Lidia Burzyńska natomiast zaznaczyła, że niepokój, który wywołuje swoimi decyzjami obecny rząd, powoduje u wielu Polaków poruszenie. W wielu przypadkach można mówić o łamaniu prawa:

– To, co teraz się dzieje, jeżeli chodzi o rząd koalicji 13 grudnia, napawa nas Polaków wielką trwogą, wielkim strachem, nie boję się użyć tego określenia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie naszego państwa, zarówno na przestrzeni, siły, gospodarki naszej ojczyzny, ale również na arenie międzynarodowej. Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się teraz między innymi imperialne działania, już nie zakusy, tylko działania Putina, za wschodnią granicą mamy wojnę, ale również i dyrektywy, które są przejmowane w Unii Europejskiej powodują, że nie możemy jako patrioci obojętnie przechodzić obok tego, co się dzieje. Podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczonej Prawicy był równomierny rozwój, co było widać poprzez fundusze strategiczne Polski Ład. Rozwijała się nasza ojczyzna w każdej przestrzeni, w każdej gminie i w każdym jednym mieście. Natomiast teraz okazuje się, że tych funduszy ma nie być. No cóż, mamy wychowywać Polaków, młode pokolenie. To jest fundament przyszłości, co się okazuje, są zmieniane podstawy programowe. Po co uczyć o bohaterach, po co uczyć o żołnierzach niezmiennych, po co lektury mają być. Wystarczy, że to każdy nauczyciel będzie mógł sobie wybierać bohatera, o którym będzie uczyć. W ogóle skandal, m.in. chociażby brak zadawania prac domowych i szereg działań,które przedstawia obecny rząd. A jeszcze tak na koniec powiem jedno, że właściwie już nieraz pokazała Platforma Obywatelska, a tym razem Koalicja 13 grudnia, że nie dotrzymuje słów. Chociażby 100 obietnic w 100 dni. Widzimy, że właściwie nic nie zostało zrealizowane. Ich praca, ich działalność to tylko rozliczać.

W spotkaniu z europoseł Jadwigą Wiśniewską oraz posłami PiS wzięli udział zarówno mieszkańcy gminy Kłobuck, jak i Częstochowy. Nie zabrakło też przedstawicieli gmin, w tym wielu radnych.

Linda Nocoń

fot.: Natanael Brewczyński

Skip to content