Kiedy zakończy się budowa wodociągów w Koniecpolu?

Wracamy do sprawy braku wody w gminie Koniecpol w powiecie częstochowskim. Od lipca 2015 roku mieszkańcy kilkunastu miejscowości nie mają dostępu do wody pitnej. Wody w ich studniach prawie nie ma, ta, która została, nie nadaje się do użytku, a wodociągi nie obejmują swoim zasięgiem całej gminy.

Dzięki pomocy Premier Beaty Szydło gmina otrzymała kilkanaście milionów złotych i w ubiegłym roku ogłoszono pierwsze przetargi na budowę wodociągów.

Otrzymaliśmy ostatnią część pieniędzy od Pana Wojewody na projektowanie ostatniej części wodociągu w miejscowości obok Koniecpola, jak i ulic w mieście Koniecpol. Taką dokumentację wykonujemy i chcemy, żeby w przyszłym roku zamknąć tę ostatnią część zamknąć i zakończyć problem wodociągów w gminie, żeby wszyscy w Koniecpolu mieli bieżącą wodę – mówi burmistrz gminy Ryszard Suliga.

W wyniku zadłużenia gminy w Koniecpolu został wprowadzony program naprawczy, który uniemożliwia zaciąganie zobowiązań finansowych i realizowanie inwestycji. Gmina zwracała się w tej sprawie również do poprzedniego rządu, jednak – jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy – nie otrzymała wówczas żadnej konkretnej pomocy.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content