Konkursowo kolędowali w Kłobucku

Fot. ks. Paweł Caban

Przedszkole Gminne nr 2 w Kłobucku rozstrzygnęło konkurs kolęd i pastorałek dla najmłodszych. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt dzieci zarówno z miasta jak i okolicznych miejscowości.

Twórcom konkursu przyświecała chęć rozwijania wrażliwości muzycznej dzieci, propagowanie działalności twórczej oraz rozwijanie młodych talentów muzycznych. Monika Matyja, dyrektor placówki wyraża radość z tak sprawnie przeprowadzonego wydarzenia.

– Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie odpowiedziało tak wiele chętnych. Wzięło w nim udział bardzo dużo przedszkolaków z gminy. Konkurs odbył się 10 stycznia w naszym przedszkolu i został zorganizowany pod patronatem burmistrza Jerzego Zakrzewskiego, parafii św. Marcina oraz Banku Spółdzielczego. Wśród patronów medialnych było m.in. Radio Fiat oraz czestochowskie24.pl, za co bardzo dziękujemy – powiedziała Monika Matyja, dyrektor placówki.

Organizacja konkursu oraz zaangażowanie w nim najmłodszych, przynosi szereg korzyści na przyszłość.

– Dzieci emocjonalnie się hartują przez to, że występują na scenie. Muszą się tam odnaleźć, wiedzieć kto po kim się prezentuje. Poza tym takie aktywności dają dużo radości, bo najmłodsi występują dla swoich najbliższych – mówiła Małgorzata Izdebska, nauczycielka i jedna ze scenarzystek.

Ogłoszenie wyników miało miejsce 16 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. I miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Tukajska oraz Borys Zarębski z Przedszkola Gminnego nr 4 w Kłobucku. II miejsce zdobyła Julia Ligudzińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku, natomiast III miejsce przypadło Antoninie Gaudy z Przedszkola Gminnego nr 2 w Kłobucku. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Hanna Ziętal reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie oraz Zofia Kociszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku.

BNO

 

Galeria: Beata Gaudy

Konkursowo kolędowali w Kłobucku

Skip to content