Fot. Wojsko Polskie

Żołnierze Wojska Polskiego przygotowują świąteczną akcję pomocy. Projekt „Łączymy na Święta” to wsparcie przeznaczone dla seniorów, osób chorych i samotnych, które cierpią z powodu sytuacji epidemicznej.

Od 21 do 24 grudnia mundurowi z Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizują specjalne połączenia, aby osoby biorące udział w projekcie mogły zobaczyć swoich bliskich przynajmniej na ekranie. Szczegóły inicjatywy przybliża Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

– Dostarczą sprzęt do miejsc, w których przebywają zarówno pacjenci zakażeni koronawirusem, jak i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Dzięki temu projektowi przed Świętami Bożego Narodzenia te osoby będą mogły porozmawiać przez wideo łącze ze swoimi najbliższymi.

Wsparcie wojska przeznaczone jest również dla pacjentów oddziałów onkologicznych, podopiecznych placówek opiekuńczych i domów kombatantów, a także osób, które z pomocy wojska nigdy nie korzystały, mówi Monika Krasińska-Ligejka, rzecznik 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Wiadomo, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusza wiele osób do pozostania w ścisłej izolacji. Niektórzy nie potrafią korzystać z nowoczesnej technologii, co sprawia, że nie widzieli swoich bliskich od dawna. Choć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku zupełnie inne od tych, jakie przeżywaliśmy do tej pory, żołnierze Wojska Polskiego postarają się, aby seniorzy i osoby chore spotkały się ze swoimi najbliższymi. Oczywiście online. Mamy nadzieję, że takie połączenie, choć nie jest kontaktem bezpośrednim, wywoła uśmiech u nie jednej osoby.

O pomoc w ramach akcji “Łączymy na święta” można poprosić osobiście, dzwoniąc na infolinię: 800-100-115 lub przesyłając wiadomość na adres: pomocwot@mon.gov.pl.

W okresie świątecznym śląscy terytorialsi wezmą też udział w akcji „Wigilia dla samotnych”, podczas której zajmą się przygotowywaniem oraz rozwożeniem posiłków osobom najbardziej potrzebującym.

ABK/IAR

Skip to content