Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

14 sierpnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wprowadzenie na rynek ponad pół kilograma narkotyków, wartych ponad 25 tys. zł. Sytuacja miała miejsce na autostradzie A1 w Gorzyczkach, podczas rutynowej kontroli samochodów poruszających się w kierunku wjazdowym z Czech do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie znaczną ilość marihuany.

– Kierowcą okazał się obywatel Polski. Na miejscu obecny był pies służbowy przeszkolony do wyszukiwania narkotyków, który odkrył w pojeździe dwa miejsca, gdzie były one ukryte. Funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności znaleźli sześć foliowych pakunków z suszem roślinnym o łącznej wadze ponad pół kilograma. Wstępne badania narkotestem wykazały, że prawdopodobnie była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany. Zostały zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, a także zakazu opuszczania kraju – tłumaczył chor. szt. Straży Granicznej Szymon Mościcki.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa z artykułu 55 ustęp 3 ustawy z 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

Czynności w tej sprawie w ramach postępowania przygotowawczego prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

BNO

Skip to content