Monitoring w Szkole Podstawowej w Brzyszowie

monitoring

W Szkole Podstawowej w Brzyszowie (gmina Mstów) został zainstalowany cyfrowy system monitoringu wizyjnego – w celu poprawy bezpieczeństwa uczniów w szkole i w jej otoczeniu. Zadanie zostało wykonane w ramach Funduszu Sołeckiego miejscowości Brzyszów.

Placówki oświatowe to miejsca, w których bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Nauczyciele dyżurujący na korytarzach podczas przerw nie są w stanie zauważyć wszystkich sytuacji – dlatego tak ważne jest, by ich trud został dodatkowo wsparty. Monitoring wizyjny to więc idealne rozwiązanie i gwarancja bezpiecznej szkoły.

Zakres prac w Szkole Podstawowej w Brzyszowie obejmował instalację sześciu kamer, w tym jednej wąskokątnej o dalekim zasięgu. Kamery pozwalają na monitorowanie m.in.: korytarzy szkolnych, sali gimnastycznej, wejścia do szkoły, boiska szkolnego, placu zabaw, siłowni, a także okolic altanki nad stawem. Nagrania są zapisywane na 8-kanałowym rejestratorze cyfrowym z zainstalowanym twardym dyskiem. Kamery są wysokiej jakości i świetnie monitorują również w nocy.

Tę cenną dla szkoły instalację monitoringu można było wykonać dzięki inicjatywie i zaangażowaniu wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mstów i sołtysa miejscowości Brzyszów, p. Mariana Jaksendra. Oczywiście na przeznaczenie znaczącej części funduszu sołeckiego na tę inwestycję zgodzili się mieszkańcy Brzyszowa, za co i Panu Sołtysowi i mieszkańcom społeczność szkolna bardzo dziękuje – powiedział dyrektor SP im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie, Ireneusz Celoch.

źródło: http://www.mstow.pl/

Skip to content