Źródło fot. Urząd Gminy Janów

Wodociąg w Kaczych Błotach, w całości asfaltowa droga w Hucisku, nowa nawierzchnia przy ul. Klonowej w Złotym Potoku oraz dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Lgoczance. To plany inwestycyjne, do jakich ostatnio przygotowuje się gmina Janów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, 21 maja wójt gminy Edward Moskalik podpisał umowę na budowę wodociągu do przysiółka Kacze Błota. Dzień wcześniej natomiast zawarło umowę, w ramach której dokończona zostanie przebudowa drogi gminnej prowadzącej do miejscowości Hucisko.

– W Kaczych Błotach zostanie wybudowane 1840 m bieżących wodociągu, zapewniającego dostarczenie wody z ujęcia w Bystrzanowicach. Koszt inwestycji to ponad 519 tys. zł., z czego połowa jest pozyskana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Śląskiego. Kolejną inwestycją jest budowa ok. 500 m drogi asfaltowej do miejscowości Hucisko. Nowa nawierzchnia połączy wyremontowane w ubiegłym roku drogi, co pozwoli zamknąć całkowitą budowę dojazdu do tej miejscowości – tłumaczył wójt gminy Janów, Edward Moskalik.

W ramach inwestycji drogowych prowadzonych w gminie Janów zostanie położona nowa nawierzchnia przy ul. Klonowej w Złotym Potoku. 6 maja 2021 roku wójt gminy Janów podpisał umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych „Myszków” Sp. z o.o., które będzie wykonawcą planowanego zadania.

– Tutaj przebudowywany jest odcinek gminnej drogi, która łączy zespół pałacowo-parkowy z Kościołem w Złotym Potoku. To bardzo wyczekiwana inwestycja, ponieważ nawierzchnia była bardzo mocno zniszczona. Koszt inwestycji to ok. 190 tys. zł i w całości zostanie pokryty ze środków gminy – dodał wójt gminy Janów.

Z dofinansowania skorzystała również Szkoła Podstawowa w Lgoczance, która otrzymała kolejne wsparcie. Tym razem jest ono z w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w konkursie wniosków 2020 roku w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Kwota dofinansowania to ponad 48 tys. zł.

BNO

Skip to content