Pociągiem na Industriadę

industriada_kupon_jak wypelniac

Industriada ma na celu promocję dziedzictwa przemysłowego województwa śląskiego. Z tej okazji Koleje Śląskie przygotował dla pasażerów 25 tys. kuponów na bezpłatne przejazdy w ramach imprezy.

Każdy z kuponów pozwala na odbycie dwóch bezpośrednich przejazdów na dowolnej linii obsługiwanej przez Koleje Śląskie. Kupony są dostępne od 3 czerwca w obiektach biorących udział w festiwalu. Ponadto 13 czerwca, w dniu imprezy, będzie je można odebrać również u stewardes i stewardów na przystankach bezpłatnej komunikacji autobusowej oraz w specjalnych punktach INDUinfo (ich lokalizacja jest podana m.in. w regulaminie bezpłatnych przejazdów).

Jak skorzystać z bezpłatnego przejazdu? Należy zdobyć kupon oraz właściwie go wypełnić. Przed rozpoczęciem podróży na dwóch odcinkach w linii poziomej należy wpisać godzinę odjazdu ze stacji początkowej oraz nazwy stacji początkowej i końcowej.

Kupon należy okazać podczas kontroli biletowej. Konduktor zabierze jeden odcinek, reszta kuponu pozostaje do zachowania dla pasażera.

W ubiegłym roku uczestnicy Industriady przejechali pociągami Kolei Śląskich prawie 180 tys. 000 kilometrów. Średnia długość takiego przejazdu wynosiła ponad 60 kilometrów, a do najbardziej popularnych tras (tam i z powrotem) należały Katowice – Częstochowa, Katowice – Bielsko-Biała, Katowice – Żywiec, Katowice – Gliwice i Katowice – Zabrze.

W dniu festiwalu dodatkowe informacje będzie można także uzyskać m.in. dzwoniąc na infolinię Kolei Śląskich (+48 32 428 88 88 lub + 48 727 030 030) oraz w kasach i w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, a także u członków drużyn pokładowy.

Skip to content