Przed nami kolejne historyczne widowisko na Górze Opatowskiej

Góra Opatowska (pow. kłobucki) w sobotę 3 września po raz dziewiąty stanie się areną działań wojennych. Uczestnicy wielkiej rekonstrukcji przeniosą nas w czasie do 17 września 1939 roku, by zainscenizować zdradziecki atak Związku Radzieckiego na Polskę. Jak co roku nie zabraknie efektów specjalnych i historycznych pojazdów.

Do udziału w widowisku zachęca organizator ks. Maciej Woszczyk, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Opatowie:

Pragniemy opowiedzieć jak wyglądał wrzesień 1939 roku na kresach naszej Ojczyzny. Gorąco zapraszam w imieniu własnym i pana wójta Bogdana Sośniaka na to wydarzenie 3 września o godz. 17:00 na Górze Opatowskiej. W tym widowisku weźmie udział około 120 rekonstruktorów z całej Polski, będzie również troszeczkę sprzętu militarnego, będą motocykle z tamtego okresu, będą samochody. Będzie również sporo pirotechniki, bo będziemy pokazywali nalot. Jeszcze raz gorąco zapraszam do Opatowa w najbliższą sobotę, na godz. 17:00.

Co roku wydarzenie to przyciąga bardzo wielu widzów. Jest to prawdopodobnie jedyne widowisko historyczne w Polsce, a na pewno w naszym regionie, podczas którego można zobaczyć latający tuż nad głowami samolot stylizowany na maszynę niemiecką z czasów wojny.

Źródło: www.helleberg.pl
Skip to content