Rowerowa stacja naprawcza w Olsztynie

logo_slonce_jury

Rowerzyści z okolic Olsztyna oraz odwiedzający tę malowniczą podczęstochowską gminę mogą korzystać z samoobsługowej stacji naprawczej, ulokowanej na płycie rynku. Pozwala ona nieodpłatnie zarówno zdiagnozować usterkę, jak i na miejscu usunąć najpopularniejsze awarie jednośladów.

Trasa rowerowa wzdłuż drogi do Olsztyna od strony trasy DK-1 należy do najruchliwszych w regionie. Na terenie gminy jest ich zresztą znacznie więcej, nic więc dziwnego, że gminne władze starają się dbać o turystów na dwóch kołach. Poprawa infrastruktury rowerowej to jeden z ważniejszych elementów kampanii promocyjnej Olsztyna. Dlatego nowo powstała stacja oznaczona jest gminnymi logotypami i pomalowana zgodnie z kolorystyką Gminy.

Na wyposażeniu plenerowego mini warsztatu jest zestaw narzędzi i pompka rowerowa. Jest też stojak serwisowy, który ułatwia powieszenie roweru. Dodatkową usługą jest możliwość zeskanowania smartphonem kodu QR,  za pomocą którego można dowiedzieć się, jak naprawić daną usterkę.

– Cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z rowerów, głównie przez ich pozytywny wpływ na zdrowie i środowisko naturalne. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom rozbudowujemy niezbędną infrastrukturę. – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Info za: www.olsztyn-jurajski.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content