Bożonarodzeniowe Jasełka były głównym elementem Środowiskowego Spotkania Opłatkowego, jakie odbyło się w piątek 14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Jaskrowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy, księża z miejscowej parafii, a przede wszystkim mieszkańcy Jaskrowa oraz sąsiednich miejscowości. Honorowym gościem spotkania był metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który cieszył się z możliwości spotkania ze społecznością szkoły i gminy w tak wyjątkowym okresie, jak zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
– Bardzo się cieszę, że mogę wejść w atmosferę szkoły, spotkać się zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z rodzicami i nauczycielami – powiedział abp Wacław Depo. – Łączy nas ta sama misja niezależnie od tego, co słyszymy w innych miastach, że niektórzy rodzice nie życzą sobie tej atmosfery w szkołach. Zapominają, że te święta są bardzo rodzinne i bardzo jednoczące niezależnie od poglądów. Wszyscy myślimy o rodzicach, o domu rodzinnym, o atmosferze i klimacie domu, a szkoła przedłuża ten właśnie klimat i dlatego wejście moje tutaj, jako przedstawiciela Kościoła, jest czymś normalnym. Bardzo dziękuję za inicjatywę tych szkolnych jasełek i obiecuję, że przyjmę zaproszenie każdego, kto chce wyjść do mnie i wyciągnąć rękę z opłatkiem i podzielić się życzeniami.
Jasełka przygotowane przez dzieci i nauczycieli jaskrowskiej szkoły spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem widzów, co potwierdziły gromkie brawa dla młodych aktorów po zakończonym przedstawieniu. W trakcie spotkania nie zabrakło również składania świątecznych życzeń oraz wspólnego kolędowania. Na zakończenie spotkania abp Wacław Depo skierował do zebranych kilka słów, a następnie udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

ZD

Skip to content