Starosta Kłobucki z darami w Ukrainie

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura osobiście udał się z pomocą humanitarną do Ukrainy. Transport wyruszył o 4.00 rano 6 kwietnia i został przewieziony do miasta Mościska.

W skład ekipy konwoju weszli również: Mariusz Mandat – zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Wystalski i Zbigniew Zych – naczelnicy wydziałów oraz Roman Trytka kierowca ze Starostwa w Kłobucku. Więcej o pomocy naszym sąsiadom mówi Starosta Kłobucki Henryk Kiepura:

Przekazaliśmy kolejną pomoc humanitarną, mówię tutaj o pomocy tej rzeczowej, artykuły żywnościowe, higieniczne trochę sprzętu technicznego. Jak również wyjechaliśmy w tym samym dniu do Centrum Wolontariatu do Lwowa, gdzie przekazaliśmy dużą partię różnego rodzaju środków medycznych, które otrzymaliśmy z zaprzyjaźnionego powiatu Hassberge w Bawarii w Niemczech. Te lekarstwa wolontariusze jeszcze wczoraj przewieźli dalej w rejony gdzie są bardziej potrzebne, czy to do szpitali polowych czy inne centra medyczne.

6 kwietnia została podpisana umowa o współpracy pomiędzy powiatem kłobuckim, a miastem Mościska.

Stosowną uchwałę w tej sprawie Rada Powiatu Kłobuckiego podjęła 4 kwietnia w poniedziałek i już w środę wspólnie z panią burmistrz tę umowę podpisaliśmy. Szeroki obszar działania ale wiadomo, że w najbliższym czasie będzie to przede wszystkim pomoc skierowana do Ukraińców związana z różnego rodzaju pomocą humanitarną. – dodaje.

Od początku wojny w Ukrainie, z powiatu kłobuckiego przywieziono już około 20-30 ton żywności. Kilkanaście busów dojechało dostarczając pomoc do Medyki, Lwowa oraz Mościska. Pomoc będzie nadal kontynuowana, mieszkańcy powiatu kłobuckiego są bardzo zaangażowani i nieprzerwanie zbierają potrzebne rzeczy dla Ukrainy.

KKO

Skip to content