Święta Anna oraz Matka Boża Anielska zapraszają

Zbliżają się ważne uroczystości odpustowe. Już w najbliższy piątek w klasztorze sióstr dominikanek w św. Annie odbędzie się coroczny odpust ku czci św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny i babci Pana Jezusa. O postaci św. Anny mówi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej.

– Zapraszamy do św. Anny, małej miejscowości koło Przyrowa, gdzie króluje św. Anna w swojej figurze św. Anny Samotrzeciej, czyli wyobrażenie św. Anny z Najświętszą Maryją Panną i małym Jezuskiem. Św. Anna nie występuje na kartach Pisma Świętego. To imię przekazały nam apokryfy i żywa Tradycja Kościoła jako imię matki Najświętszej Maryi Panny – opowiadał ks. Bakalarz. – Piękne i pasjonujące są zapisane w apokryfach i różnych legendach historie o narodzeniu Najświętszej Maryi Panny i jej życiu, a także o tym św. Anna i jej mąż Joachim a ojciec Najświętszej Maryi Panny. Dlatego są oni patronami naszych babć i dziadków – powiedział.

Sumie odpustowej będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

– Największe uroczystości odbędą się w św. Annie 26 lipca w piątek o 11:30, na które chcę bardzo serdecznie zaprosić. Chcemy tego dnia modlić się szczególnie za nasze rodziny, za ludzi starszych, ale szczególnie za ludzi młodych i dzieci, z których bardzo wiele odeszło od Boga. Będziemy też modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne – zapowiedział biskup. – W imieniu więc swoim, wszystkich czcicieli św. Anny,a także sióstr dominikanek, które opiekują się tym miejscem – serdecznie zapraszam! – dodał.

Tydzień po uroczystościach ku czci św. Anny 2 sierpnia w klasztorze odbędzie się kolejny odpust – tym razem ku czci Matki Bożej Anielskiej. Główna Msza św. tego dnia zostanie odprawiona również o godzinie 11:30.

Udział w odpuście to nie tylko piękne Msze św. i stragany, ale przede wszystkim możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który daje możliwość skrócenia kary doczesnej po śmierci, czyli czyśćca.

KG
fot.: swanna.mniszki.dominikanie.pl

Skip to content