Syderyty rozdane po raz czwarty!

28 lutego podczas uroczystej gali, do rąk osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju gminy Poczesna trafiły statuetki – Syderyty. Nagrody wręczono już po raz czwarty.

Tegoroczni laureaci otrzymali wyróżnienia z rąk wójta Krzysztofa Ujmy, który przyznał, że co roku ten wybór jest coraz trudniejszy:

Statuetki Syderyty zdobywają coraz większą popularność. Są bardzo ważnym elementem w takim życiu codziennym, wpisują się doskonale w to, co się dzieje w gminie Poczesna, są cenione przez mieszkańców i dlatego ta rywalizacja i kapituła co roku ma większą trudność w wyłonieniu i przyznaniu tych statuetek. Są one przyznawane w czterech kategoriach: poświęconej przedsiębiorcom, kulturze, ochronie środowiska i ostatnia, której nie można przyporządkować do pozostałych – wyróżniamy w niej osoby, które działają na terenie gminy w różnych dziedzinach życia.

W tym roku po raz pierwszy zostały przyznane również dwie statuetki specjalne dla osób, które w szczególny sposób zasłużyły się dla gminy Poczesna. Taka właśnie statuetka – Super Syderyt 2018 „Przyjaciel Gminy Poczesna” trafiła do rąk Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej:

To jest ta moja mała ojczyzna, ja jestem stąd. Pracuję na co dzień w Brukseli w Parlamencie Europejskim, ale kontakt z gminą Poczesną mam bardzo dobry, bo nie mogłabym mieć innego. Pan wójt jest tak zatroskany o gminę, że ciągle ma jakieś nowe pomysły i nowe inicjatywy, a ja tylko mogę je wspierać i cieszyć się, że mamy takich samorządowców, którzy dbają o to, żeby małe dzieci się rozwijały. Gmina Poczesna tętni życiem. Są zajęcia i dla dorosłych i dla seniorów , a także dla młodych. Gmina się świetnie rozwija i jest niezwykle dynamiczna. Można powiedzieć, że w tej gminie ciągle coś się dzieje. Dla mnie to wyróżnienie jest wielkim zaszczytem i zobowiązaniem jednocześnie żeby jeszcze bardziej się starać i wypełnić to wyróżnienie jeszcze większą treścią.

Syderyt w tej kategorii otrzymał także radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisław Gmitruk.

Podczas gali obecni byli zarówno samorządowcy z gminy Poczesna, jak i parlamentarzyści ziemi częstochowskiej.

Uhonorowywanie mieszkańców, którzy w jakiś sposób przyczyniają się do rozkwitu i rozwoju tej małej ojczyzny jest bardzo pięknym gestem i uroczystością, która jak widać po liczbie zgromadzonych, przyciąga mieszkańców i przyjaciół tej gminy – mówi Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska.

Uroczystą galę uświetnił koncert „Bardzo śmieszne piosenki” w wykonaniu zespołu „Kameleon” i gwiazdy specjalnej, Katarzyny Żak.

KF