Prawie od tygodnia trwają wakacje, a to czas odpoczynku i zabawy. Korzystając ze szkolnej przerwy dzieci wyjadą na wypoczynek w różne strony Polski i świata.

Nie trzeba jednak daleko wyjeżdżać, bo w gminie Olsztyn, jak zapowiada burmistrz Tomasz Kucharski, w lipcu każdy znajdzie coś dla siebie:

– Te wakacyjne miesiące zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Zaczynamy już 15 lipca, rozpoczyna się Festiwal Sztuki i Wina, impreza która już ma 6-letnią tradycję, cieszy się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród osób, które nas odwiedzają. Będzie dużo atrakcji, będzie m.in. zlot skuterów Vespa, wystąpi Muniek Staszczyk i naprawdę warto przyjechać między 15, a 17 lipca do Olsztyna. Tydzień później, pomiędzy 21 a 24 lipca u nas w Olsztynie i w Janowie odbywają się Mistrzostwa Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze. My w Olsztynie zapraszamy szczególnie na Piknik Balonowy, 21 lipca na błoniach pod zamkiem obok Spichlerza.

Olsztyn Jurajski odzyskał prawa miejskie po 152 latach i niestety z powodu pandemii nie można było zorganizować hucznego świętowania podczas Sylwestra. Odbędzie się ono za to w sierpniu:

– Jest to już impreza wpisująca się w program obchodów nadania praw miejskich dla Olsztyna, 27 sierpnia dzięki środkom przyznanym przez Ministerstwo Kultury, odbędzie się na rynku koncert muzyczny z ogromnym udziałem rodziny Pospieszalskich. Będą również inni wykonawcy, nie mniej jest to koncert stawiający na rozwój Olsztyna, zaczynający się od muzyki ludowej, poprzez muzykę jazzową, do muzyki zupełnie nowoczesnej.

Po wakacjach w gminie Olsztyn we wrześniu również nie zabraknie atrakcji. W dniach 2 i 11 września odbędą się spektakle Teatru Nowego „Ballady i romanse”, 3 września narodowe czytanie oraz 10 września mała sesja naukowa i zwiedzanie nowych rzeczy odkrytych na zamku. A wieczorem koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej.

KKO

Skip to content