Miniony weekend był niezwykle pracowity dla policji z Lublińca.

W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wspólnie napadli i pobili 44-letniego mieszkańca Katowic.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło 29 stycznia w jednym z bloków przy ul. Grunwaldzkiej w Lublińcu – mówi mł. asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. – Mężczyźni wspólnie napadli i pobili 44-latka, a następnie dokonali kradzieży jego telefonu komórkowego i pieniędzy w kwocie 200 zł. Pokrzywdzony powiadomił policję o zdarzeniu i sprawcy zostali schwytani jeszcze tego samego dnia. Zebrane dowody pozwoliły prokuratorowi postawienie podejrzanym zarzutu rozboju, a sąd aresztował sprawców na okres 2 miesięcy. Za rozbój grozi mężczyznom kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Sklarczyk.

Lubliniecka policja zajmuje się ponadto sprawą wypadku, do jakiego doszło 16 stycznia pomiędzy Koszęcinem a Boronowem.

– Z pierwszych ustaleń wynika, że niezidentyfikowany kierowca, jadąc samochodem w kolorze bordowym lub fioletowym, zmusił niebezpiecznym manewrem kobietę, jadącą na tym odcinku, do wykonania manewru “obronnego”. Kobieta, wykonując ten manewr, zjechała swoim samochodem do przydrożnego rowu i odniosła obrażenia – relacjonuje policjant.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu proszą o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, bądź posiadają informacje co do jego okoliczności lub sprawcy pod nr tel. 34 353 22 55.

MSI

Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Skip to content