Pierwsze dni czerwca w Radomsku zapowiadają się bardzo ciekawie, a to za sprawą święta miasta. Tegoroczne Dni Radomska odbędą się w dniach 1 – 4 czerwca. Jak zapowiadają organizatorzy, czterodniowa formuła wydarzenia sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że zaplanowano wiele nowości… 

1 czerwca przypada Dzień Dziecka, w tym dniu Radomsko stanie się miastem dzieci. Najmłodsi radomszczanie otrzymają symboliczny klucz do miasta. W tym jednym dniu to dzieci będą sprawować władzę, a dorośli postarają się spełnić ich życzenia. Obchody Dnia Dziecka rozpocznie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta. W Parku Solidarności na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji – gry, zabawy, tańce i występy muzyczne. Wszystkie atrakcje będą dla dzieci bezpłatne.

2 czerwca upłynie pod znakiem sportu i rekreacji. W programie imprezy znajdą się turnieje i pokazy mistrzów sportu. Wyjątkowym wydarzenie dla najmłodszych miłośników piłki nożnej będą mini mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Radomska.

Weekend 3 i 4 czerwca zapowiada się koncertowo. Wystąpią KOMBI, MARGARET, KABARET SMILE. W sobotę okazję do zaprezentowania się na prawdziwej scenie będą mieli młodzi artyści, którzy rozwijają swoje talenty w Miejskim Domu Kultury oraz laureaci konkursów międzyszkolnych. Nowością będzie także plenerowy koncert Orkiestry Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją radomszczanina Piotra Gładkiego. Orkiestra zaprezentuje standardy muzyki klasycznej, ale też utwory radomszczańskiego kompozytora Henryka Fajta.

W Parku Solidarności i na terenach wokół nie zabraknie stoisk gastronomicznych i wesołego miasteczka. A na wyłączonej z ruchu ulicy Armii Krajowej – Festiwal Smaków. Będzie można spróbować radomszczańskiej zalewajki i lokalnych potraw. Będą stoiska z produktami przygotowywanymi według tradycyjnych receptur oraz rękodziełem. I kolejna nowość podczas Dni Radomska – przy ulicy Armii Krajowej zaparkują ford trucki, które zaoferują dania kuchni z różnych stron świata.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content