Wyniki wyborów samorządowych 2014 w Żarkach

urna

Poniżej podajemy wykaz kandydatów wraz z liczbą uzyskanych głosów w Wyborach Samorządowych 2014 z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze w Żarkach.
Burmistrz Klemens Podlejski wygrał zdecydowanie i mocno w pierwszej turze.
KWW Niezależni, który wystawił kandydata Klemensa Podlejskiego uzyskał 8 mandatów w Radzie Miejskiej w Żarkach. Czterej kandydaci rywalizowali  o fotel burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

Oto wyniki:

Janusz Garncarz KWW “Porozumienie Lewicy”- 323
Lucjan Koral KW Prawo i Sprawiedliwość – 665
Andrzej Lech,KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 718
Klemens Podlejski KWW Niezależni – 2677

Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki został wybrany Klemens Podlejski.

Okręg Wyborczy nr 1
Alicja Misiak; KW Prawo i Sprawiedliwość  – 50
Grzegorz Wach ; KW Platforma Obywatelska RP – 17
Monika Kot  – KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 22
Stanisława Nowak – KWW Niezależni – 121
Henryk Węglowski;  KWW; Nowa Przyszłość; – 46
Okręg obejmuje:  Os. Centrum ulice: Częstochowska N 1-59, P 2-52, Długa, Górki, Krótka ,Leśna, Moniuszki N 1-25, P 2-  30, Olsztyńska,  Polna , Spadowa, Św. Barbary

Okręg  wyborczy nr 2
Izabela Nowak; KWW „Porozumienie Lewicy”  – 22
Henryk Szpak; KW Prawo i Sprawiedliwość  – 56
Magdalena Biedroń; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 27
Roman Hamerla; KWW Moje Miasto – 92
Justyn Nocoń; KWW „Nowa Przyszłość; – 32
Okręg obejmuje:   Osiedle Centrum ulice Handlowa, Joselewicza, Koziegłowska N 1-1a P2-34,Kościelna, Leśniowska N 1-53,P 2-84, Nadrzeczna, Ofiar Katynia N 1-3 P 2-20, Piaski, Stary Rynek, Targowa, Wąska.

Okręg Wyborczy nr 3
Stanisław Głąb  – KWW Centrum  Stanisława Głąba  – 52
Ewa Siurda – KWW “Porozumienie Lewicy”  – 7
Bogdan Gołuchowski; KW Prawo i Sprawiedliwość  – 35
Jacek Ingram; KW Platforma Obywatelska RP – 4
Jadwiga Pęczkowska ; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 7
Jakub Jarosz; KWW Przyszłość dla Żarek  – 60
Alojzy Zieliński – KWW Niezależni – 113
Okręg obejmuje: Os. Centrum ulice: Armii Krajowej, Kościuszki, Mała, Marsz. Piłsudskiego, Mokra, Myszkowska N1-19, P 2-48 , Ogrodowa, Poprzeczna, Prosta, Strażacka, Żwirki i Wigury

Okręg Wyborczy nr 4
Mariusz Pompa; KW Prawo i Sprawiedliwość  – 107
Janusz Garncarz; KWW Porozumienie Lewicy – 60
Anna Rafalska; KW Platforma Obywatelska RP – 6
Marcin Woś; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 53
Justyna Jarosz-Pirecka; KWW Przyszłość dla Żarek  – 52
Cezary Czubaj – KWW Niezależni – 98
Okręg obejmuje: Osiedle Mickiewicza ulice: Borówkowa, Broniewskiego, Brzozowa, Czarka, Częstochowska N 61 do końca, P 54-do końca, Deyny, Górskiego, Jagodowa,  Jałowcowa, Komara Koziegłowska N 3-49,P 36-50, Kukuczki, Kusocińskiego, Malinowskiego, Mickiewicza, Norwida, Orzeszkowej, Podleśna, Prusa,  Reja, Sienkiewicza,  Skolimowskiej, Słowackiego, Staffa, Świerkowa,  Żeromskiego, Wagnera, Wrzosowa.

Okręg Wyborczy  nr 5
Piotr Placek; KW Prawo i Sprawiedliwość – 34
Paweł Labocha;  KWW;Porozumienie Lewicy;  – 43
Bogdan Dorobisz; KW Platforma Obywatelska RP – 25
Zbigniew Woldan; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 15
Monika Radosz – KWW Niezależni – 130
Okręg obejmuje: Osiedle 600 lecia ulice: Kopernika P2-10, Łąkowa, Moniuszki N 27-81,P 32-80, Plater, Różana, Sosnowa, Topolowa, Wierzbowa.

Okręg Wyborczy nr 6
Adam Zamora; KWW; Porozumienie Lewicy;  – 91
Łukasz Bielawski; KW Platforma Obywatelska RP – 26
Damian Kwiatkowski; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 37
Jan Kozak; KWW Przyszłość dla Żarek  – 46
Tatiana Ośmiałowska – KWW Niezależni – 68
Okręg obejmuje: Os. 600 lecia, ulice: Osiedle 600 – lecia Astrów, Bratków, Chabrów, Chryzantem, Fiołków, Kąkoli, Konwalii, Kopernika  N 1-17, Serwin, Tulipanów.

Okręg Wyborczy  nr 7
Zbigniew Męcik; KW Prawo i Sprawiedliwość – 41
Maciej Cuglewski; KWW Porozumienie Lewicy  – 53
Michał  Sławiński; KWW Michała Sławińskiego – 30
Piotr Zając; KW Platforma Obywatelska RP – 18
Mariusz Majer; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 23
Aneta Bernacka – KWW Niezależni – 102
Piotr Strzelczyk; KWW Moje Miasto – 7
Alfred Sojka;  KWW Nasze Żarki Tomasz Gajek – 40
Okręg obejmuje:  Os. Olesiów ulice: Cegielniana, Chopina, Dworska, Młyńska, Myszkowska N 21 – do końca, P 50 – do końca, Olszowa, Słoneczna, Steinkellera, Zielona.

Okręg Wyborczy  nr 8
Tomasz Gajek – KWW Nasze Żarki Tomasz Gajek – 30
Beata Skrobacz; KW Prawo i Sprawiedliwość  – 30
Andrzej Jakóbczak; KWW Porozumienie Lewicy  – 128
Barbara Maślankiewicz; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 32
Robert Lamch – KWW Niezależni – 49
Rafał Kaucz – KWW Moje Miasto – 22
Andrzej Dyja; KWW Nowa Przyszłość – 40
Okręg obejmuje:  Os. Leśniów ulice: Klasztorna, Krzywa, Leśniowska N 55 – do końca, P 86-do końca, Mostowa, Niegowska, Ofiar Katynia N5 – do końca, P 22 – do końca, Wschodnia, Źródlana.

Okręg wyborczy nr 9
Jerzy Kot; KW Platforma Obywatelska RP – 151
Roman Hyla; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 51
Wioletta Król – KWW Niezależni – 190
Okręg obejmuje: Jaworznik

Okręg wyborczy nr 10
Mirosław Jaskólski;  KWW  Porozumienie Lewicy;  – 116
Bożena Zasik – KW Platforma Obywatelska RP – 33
Adam Fiutek – KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 29
Roman Warta – KWW Niezależni – 95
Barbara Zagusta – KWW Nowa Przyszłość; – 40
Okręg obejmuje:  Sołectwo Zaborze, Sołectwo Przybynów ulice: Częstochowska, Letniskowa, Kasztanowa, Kręta, Parkowa, Słoneczna, Spadowa, Szkolna, Wojska Polskiego.

Okręg Wyborczy nr 11
Zbigniew Placek – KW Prawo i Sprawiedliwość – 54
Robert Chrostowsk – KWW Przyszłość – 30
Eugeniusz Siurda – KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 70
Henryk Świerdza –  KWW Niezależni – 125
Krystyna Resiak – KWW ;Nowa Przyszłość – 11
Okręg obejmuje:  Sołectwo Ostrów, sołectwo Przybynów ulice: Graniczna, Grzybowa, Łąkowa, Ogrodowa, Ostrowska, Żarecka.

Okręg Wyborczy 12
Włodzimierz Skrzypiciel – KWW Włodzimierz Skrzypiciel – 65
Henryk Szczygieł – KW Prawo i Sprawiedliwość – 39
Zofia Zamora – KWW Niezależni – 63
Artur Mizgała;  KW Platforma Obywatelska RP – 7
Okręg obejmuje:  Sołectwa Czatachowa i Zawada

Okręg wyborczy nr 13
Barbara Pietruszewska  ; KWW ;Porozumienie Lewicy   – 118
Alicja Sobierajska ; KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 35
Bogusław Gosek – KWW Niezależni – 70
Okręg obejmuje:  Sołectwa: Jaroszów, Suliszowice (Suliszowice – Podlesie, Suliszowice- Szczypie, Suliszowice – Zastudnie).

Okręg wyborczy nr 14
Jarosław Rosikoń –  KW Prawo i Sprawiedliwość  – 55
Edward Kubinek –  KWW Porozumienie Lewicy;   – 34
Małgorzata Kucharska  – KWW Andrzeja Lecha Nowa Perspektywa – 20
Lidia Kowacka – KWW Niezależni – 102
Łukasz Rarok – KWW Nowa Przyszłość – 101

Okręg obejmuje:  Sołectwo: Wysoka Lelowska, (Wysoka Lelowska-Czarka, Wysoka Lelowska, Józefów ,  Wysoka Lelowska-Kępina, Wysoka Lelowska-Koza).

Okręg wyborczy nr 15

Paweł Labocha – KWW Niezależni – 233
Beata Szlęk  – KWW Nowa Przyszłość – 115
Okręg obejmuje:  Sołectwo: Kotowice

Skład Rady Miejskiej w Żarkach
Okręg Wyborczy nr 1 – Stanisława Nowak – KWW Niezależni – 121
Okręg  wyborczy nr 2 – Roman Hamerla – KWW Moje Miasto – 92
Okręg Wyborczy nr 3 – Alojzy Zieliński – KWW Niezależni – 113
Okręg Wyborczy nr 4 – Mariusz Pompa – KW Prawo i Sprawiedliwość – 107
Okręg Wyborczy  nr 5 – Monika Radosz – KWW Niezależni – 130
Okręg Wyborczy nr 6 – Adam Zamora –  KWW Porozumienie Lewicy – 91
Okręg Wyborczy  nr 7 – Aneta Bernacka – KWW Niezależni – 102
Okręg Wyborczy  nr 8 – Andrzej Jakóbczak – KWW Porozumienie Lewicy – 128
Okręg wyborczy nr 9 – Wioletta Król – KWW Niezależni – 190
Okręg wyborczy nr 10 – Mirosław Jaskólski –  KWW Porozumienie Lewicy;  – 116

Okręg Wyborczy nr 11 – Henryk Świerdza –  KWW Niezależni – 125
Okręg Wyborczy 12 – Włodzimierz Skrzypiciel – KWW Włodzimierz Skrzypiciel – 65
Okręg wyborczy nr 13 – Barbara Pietruszewska – KWW;Porozumienie Lewicy – 118
Okręg wyborczy nr 14 – Lidia Kowacka – KWW Niezależni – 102
Okręg wyborczy nr 15 – Paweł Labocha – KWW Niezależni – 233

Liczba mandatów
KWW Niezależni – 8
KWW Porozumienie Lewicy  –  4
KW Prawo i Sprawiedliwość  – 1
KWW Włodzimierz Skrzypiciel – 1
KWW Moje Miasto  – 1