Z kolędą w jaskrowskiej szkole

jasełka Jaskrów fot. ZD

We wtorkowe (20 grudnia) popołudnie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie rozbrzmiewał dźwiękiem kolęd i pastorałek. Na kilka dni przed Wigilią dzieci i nauczyciele zaprosili na tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka rodziny i znajomych.
Sala sportowa wypełniła się widzami, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie przedstawienia. To, co później usłyszeli i zobaczyli w pełni nagrodziło ich obecność. Były recytacje wprowadzające w atmosferę jasełek, były śpiewy solowe i chóralne, były oczywiście scenki przedstawiające wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Jezusa. Wszystko na wysokim poziomie wykonania i zaprezentowane z zaangażowaniem i profesjonalizmem. To co można było usłyszeć i zobaczyć robiło wielkie wrażenie na widzach. Wspaniałe stroje i kolorowa scenografia znakomicie uzupełniały grę młodych aktorów. O tym, jak bardzo spektakl podobał się publiczności, świadczyć mogły rozbrzmiewające raz po raz brawa oraz owacja na koniec przedstawienia.
– Jasełka wymagają dużo przygotowań, ale dzieci tak się tym bawią, to jest dla nich frajda przebierać się, występować. Na pewno dużo pracy w to wkładają, ale efekt był niezwykły – powiedziała Beata Ślęzak, która wraz z Grażyną Gaudy wyreżyserowała przedstawienie.
Za przygotowanie i oprawę muzyczną odpowiedzialna była nauczyciel muzyki, Karina Barczyk, a w organizację zaangażowane były również nauczycielki Edyta Cyba, Renata Dzienniak, Grażyna Jaksender, Monika Staniec, Iwona Lech, Malina Chwała oraz Monika Derda. Jak zaznaczają organizatorzy, nie udało by się wszystkiego dopracować, gdyby nie pomoc rodziców, którzy mieli duży udział zwłaszcza przy pracach nad strojami. Zaangażowanie wszystkich doceniła dyrektor szkoły, Anna Kępczyńska:
– Przedstawienie jasełkowe jest tradycją w naszej szkole. Corocznie jest przygotowane przez sztab ludzi, dzieci i nauczycieli. Przygotowanie całości to olbrzymia praca, ale to co mogliśmy dziś zobaczyć, to było coś wspaniałego. Dlatego serdeczne podziękowania za organizację widowiska kieruję do wszystkich nauczycieli i rodziców, ale przede wszystkim do dzieci. To im należą się szczególne brawa.
Udział w jasełkach jest dla dzieci dużym wyzwaniem, ale możliwością spełniania swoich pasji:
– Bardzo lubię grać w jasełkach – mówi Julita z 6. klasy – Często śpiewam w takich przedstawieniach i mogę w nich pokazać swoje umiejętności.
Jaskrowskie jasełka będzie można jeszcze zobaczyć 10 stycznia w Mstowie, gdzie odbędzie się przedstawienie dla niepełnosprawnych dzieci.

ZD

Skip to content