Zrzekli się diet na rzecz walki z koronawirusem

Fot. youtube.com/mykanews

 

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa przynosi z sobą wiele wyzwań, z którymi zmierzyć muszą między innymi lokalne samorządy. Trzeba wykazać się umiejętnością podejmowania szybkich i nietypowych decyzji.

Problem walki z COVID-19 dostrzegła także grupa radnych z gminy Mykanów, która postanowiła przekazać własne diety na wsparcie walki z pandemią.

– W zbiórce uczestniczyli radni, wójt gminy i kilku przedsiębiorców indywidualnych. Środki zostały przekazane na zakup 250 jednorazowych kombinezonów, które podarowano pogotowiu ratunkowemu w Częstochowie – powiedział Włodzimierz Cichoń, przewodniczący Rady Gminy w Mykanowie.

Obecna sytuacja niesie z sobą nowe wymagania także dla działalności gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Potrzeba jest więcej sprzętu ochronnego, na którego zakup trzeba znaleźć środki, ale jak na razie ochotnicy nie narzekają.

– Mamy okres, gdzie pożarów jest dużo, szczególnie teraz, związanych z suchymi trawami i lasami. Zawsze staraliśmy się przy takich pożarach zabezpieczać maseczkami ze względu na zagrożenie rakotwórcze. Teraz jest to obowiązek, przy wyjeździe musimy zakładać nitrylowe rękawiczki oraz maseczki – mówił Szymon Migoń z OSP Kocin Stary.

Epidemia koronawirusa udowadnia, że jednocząc siły, jesteśmy w stanie zdziałać znacznie więcej.

BNO

Skip to content