Wielkie sportowe emocje czekają kibiców częstochowskiego AZS-u w najbliższą środę 11 kwietnia. Akademicy w piątym, decydującym spotkaniu o mistrzostwo I ligi siatkówki mężczyzn podejmą w Hali Sportowej Częstochowa drużynę Lechia Tomaszów Mazowiecki. W dotychczasowej rywalizacji jest remis 2:2. Obie drużyny zwyciężały na parkietach przeciwnika, przegrywając spotkania, których były gospodarzami. O nastrojach w klubie przed tym niezwykle ważnym spotkaniem opowiedział prezes AZS-u, Kamil Filipski:
– Absolutnie koncentrujemy się na tym, co się stanie w finale i to jest naszym priorytetem. Mamy nadzieję, że to nie będzie nasz ostatni mecz w sezonie. Jest to na pewno dla nas olbrzymie wyróżnienie, olbrzymie święto, że znaleźliśmy się w tym finale.
Obecnie władze klubu czekają na weryfikację przez PlusLigę dokumentów wymaganych do gry w tej klasie rozgrywkowej. Zwycięstwo w finale I ligi pozwoli akademikom przystąpić do meczów barażowych o wejście do PlusLigi.
Początek środowego spotkania AZS Częstochowa kontra Lechia Tomaszów Mazowiecki o godzinie 18.00 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.

ZD

Skip to content