Jakub Myszor nowym zawodnikiem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Polski, Jakub Myszor został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa! 21-latek podpisał kontrakt obowiązujący do końca 2025 roku z opcją przedłużenia o 1,5 roku.

Nowy zawodnik Rakowa urodził się 7 czerwca 2002 roku. Mierzy 175 centymetrów. Najczęściej występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie GTS Bojszowy, a następnie występował w młodzieżowych zespołach MOSM-u Tychy oraz Stadionu Śląskiego Chorzów. W lipcu 2019 roku dołączył do Cracovii, gdzie występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Swój debiut w seniorskim zespole Pasów zanotował 16 maja 2021 roku w ekstraklasowym meczu przeciwko Warcie Poznań. Przeciwko Warcie zdobył również swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie. Miało to miejsce 17 października 2021 roku. Łącznie w pierwszej drużynie Cracovii rozegrał 59 meczów, w których zdobył 5 bramek i zanotował 4 asysty. Na swoim koncie ma również 6 występów w reprezentacji Polski do lat 21 oraz jeden mecz w kadrze U-20.

– Pierwsze odczucia mam pozytywne. Jestem bardzo podekscytowany i się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny Mistrza Polski. Do klubu który tak bardzo się rozwija na przestrzeni lat – powiedział Jakub Myszor.

– Mamy przyjemność ogłosić Jakuba Myszora jako nasz kolejny transfer w zimowym okienku. Pozyskujemy zawodnika, który dobrze pasuje do naszego stylu gry i który będzie opcją zarówno na pozycji prawego skrzydłowego, jak i na “10”. Wspólnie ze sztabem trenerskim wierzymy, że pomożemy Jakubowi wrócić na właściwe tory. Raków pokazał, że jest w tym skuteczny, a dzięki zaufaniu naszego sztabu trenerskiego wierzymy, że Jakub będzie w stanie to zrealizować. Teraz nadszedł czas, aby podjął wyzwanie i ciężko na nie pracował – podkreślił Samuel Cardenas, dyrektor sportowy Rakowa.

źródło: www.rakow.com

Skip to content