Już niedługo debiut Exact Systems Hemarpolu w PlusLidze

Po kilku latach nieobecności Częstochowa wraca na mapę miast mających swojego reprezentanta w najwyższej siatkarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce. Już niedługo Exact Systems Hemarpol Częstochowa zadebiutuje w PlusLidze.

Błękitno-granatowi, w porównaniu z poprzednim sezonem pierwszoligowym, w PlusLidze zaprezentują się w znacznie odmienionym składzie. W drużynie pojawiło się kilka nowych nazwisk, są tacy, którzy po latach wracają do częstochowskiej ekipy. Są też wzmocnienia zawodnikami z zagranicy. Jednak, jak podkreśla prezes klubu Lesław Walaszczyk, jako beniaminek Exact Systems Hemarpol nie będzie miał łatwego zadania:
– Wyczekujemy tego pierwszego meczu, który już w najbliższy poniedziałek, 23 października o godzinie 17.30 w naszej hali sportowej na Żużlowej. Przygotowania idą zgodnie z planem i te sportowe, i te około sportowe, bo faktycznie będąc beniaminkiem musieliśmy się przestawić na inne, bardziej profesjonalne tory, ale to już mamy za sobą. No i wyczekujemy kolejnego pierwszego punktu, seta, wygranego meczu. Trudno sobie dzisiaj układać cele do zrealizowania. Zależny nam na tym, aby wygrać jeden z pierwszych meczów, pokazać się z dobrej strony, że Częstochowa wróciła do najwyższej ligi siatkówki w Polsce. No i taki mamy plan, aby pisać tą nową historię siatkówki częstochowskiej.

Możliwość ponownego oglądania w Częstochowie takich potęg polskiej siatkówki jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Resovia Rzeszów czy Jastrzębski Węgiel na pewno ściągnie do hali przy ul. Żużlowej wielu miłośników siatkówki na najwyższym poziomie. Cieszy to również prezesa Walaszczyka:
– Na to liczymy, że właśnie kontakt i te pierwsze mecze w pierwszym naszym sezonie w PlusLidze będą zachęcały kibiców siatkówki, a może po prostu kibiców czy mieszkańców Częstochowy do tego, aby nas licznie wspierać, bo z pewnością liczny doping i grono mieszkańców na naszych meczach na pewno będzie nas jeszcze bardziej mobilizowało do tego, aby osiągać jak najlepszy wynik sportowy. Do zobaczenia w poniedziałek, godzina 17.30 na hali.

Oprócz zmian w składzie drużyny doszło również w ostatnim czasie do zmian we władzach klubu: Krzysztofa Wachowiaka na stanowisku prezesa zastąpił właśnie Lesław Walaszczyk, natomiast stanowisko dyrektora klubu objął bardzo dobrze znany nie tylko w Częstochowskiej siatkówce, były reprezentant kraju Łukasz Żygadło.

Skip to content